• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
maistorche2000 - напреднал
Привет колеги
Имам следния проблем от доста време забелязвам наченки на мухал зад гардероба ми
Днес случайно реших да поразбутам и щях да получа удар... като махнах цокала на гардероба имаше направо локви....гардероба е гръб със стената на банята

Това което аз си обяснявам е в самата баня да се просмуква вода между плочките стена/под и да избива по цялата стена отзад...

Очертава се скоро да разбивам чисто новата ми баня и да слагам хидроизолация
Само да ме посъветвате колко ‘’дълбоко’’ да бъде положена - да разбивам до достигане на плочата или да я положа върху грубата замазка и т.н.

Мерси за помощта предварително

Прилагам снимки – моля да изкажете мнение
Прикачен файл:
DSC02195.JPG
Прикачен файл:
DSC02194.JPG
Прикачен файл:
DSC02193.JPG
Прикачен файл:
DSC02192.JPG
Прикачен файл:
DSC02191.JPG
линк с повече снимки: http://opeltigra.snimka.bg/other/bania-staia.653360.all

Мерси за помощта предварително
masterval - майстор
Преди да разбиваш, виж дали някъде батерия няма да сълзи ири друго нещо. Казваш, че банята е нова - стените нормални ли са, бетон или гипсакртон?
maistorche2000 - напреднал
батерията е на странична стена - сравнително далече - ще я погледна все пак

стените са итонг - само тавана на банята е гипсокартон

гардероба беше залепен плътно до стената - сега съм го дръпнал на 10см от нея с надеждата това да е дълго месечен конденз ( но се хващам за сламката )
Чаро - Акълия
Има ли конденз на друго място в стаята, включително прозорците? Стаята постоянно ли се отоплява? Какви са плочките в банята, с какво са лепени и фугирани, особено в ъгъла стена/под? Минават ли някакви тръби по таза стена и облива ли се с течаща вода- душа къде е?
maistorche2000 - напреднал
Чаро написа:
Има ли конденз на друго място в стаята, включително прозорците? Стаята постоянно ли се отоплява? Какви са плочките в банята, с какво са лепени и фугирани, особено в ъгъла стена/под? Минават ли някакви тръби по таза стена и облива ли се с течаща вода- душа къде е?
-по прозореца има минимално ( поне за мен )- сутрин като стана - около 2 см от долния ръб по цялата му дължина
-стаята е на климатик - от октомври до май не го спирам - седи на 22 градуса ( толкова по дистанционно - иначе е по-малко - по пода може да е и 20-19градуса)
-лепено е с теракол. Фугин - по стените - Церазит, по пода - Теразид, под/стена е Терасид
-само плочките не ги знам за момента- уж испански някакви, но мога да им проверя марката до ден два
- по ''проблемната'' стенна минава тръба за топла вода но е на височина 1м, 1.20м височина ( топлата вода се връща от бойлера )
-директно не се облива , но когато се къпеме става сауна направо
- душа е на стената срещу вратата на банята, а проблемната стена е в дясно от вратата....
maistorche2000 - напреднал
Прикачен файл:
DSC02200-1.jpg
Прикачен файл:
DSC02198-1.jpg
masterval - майстор
Май ще трябва да крътнеш по един ред в ъглите, мажеш с хидроизолация, лента, пак изолация и те така...
maistorche2000 - напреднал
masterval написа:
Май ще трябва да крътнеш по един ред в ъглите, мажеш с хидроизолация, лента, пак изолация и те така...
има ли продукт който можеш да ми препоръчаш - или все тая?

и другото нещо - колко дълбоко да се положи тази хидроизолация - веднага под теракола ли


плоча , замазка, хидро, теракол, плочки - правилно ли разбирам?
jekasus - майстор
Ако можеш да направиш снимки отблизо на отбелязано от мен място. И нещо недовиждам :? къде е сифона?
И още един въпрос - стенна плочка застъпва подова или обратно?

Прикачен файл

баня.jpg
баня.jpg (64.94 KиБ) Видяна 8003 пъти
maistorche2000 - напреднал
Така, едно по едно:

- сифона се намира в средата на банята на 20см в ляво от снимката( в ляво от стъкления параван )
- плочките са поставени така, че плочките от стената стъпват на пода ( първо са сложени подовите и след това са захлупени с тези на стената )

- това което си маркирал на снимката за жалост не мога да го снимам, защото избързах да сложа силикон там снощи.... ( не знам от паника ли, от какво )
мога да кажа , че където са стъклените плочки в ъгъла - фугата между под/стена се е отронила. по-точно фугата не може да се хване на стъклото ( ако е стъкло въобще)
и аз основно мисля че проблема е точно от там. Даже ако се наложи да къртя сега мисля да ги сменя с обикновенни зелени плочки ( ще се правят компромиси няма как )
Прикачен файл:
IMAG0124.jpg
Прикачен файл:
IMAG0123.jpg
Прикачен файл:
IMAG0122.jpg
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с влага от банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: