Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
liusien - специалист
Здравейте, майстори! Дойде момента в който искам - не искам, трябва да се спасявам! Четох какво са писали хората тук, умувах, но нищо конкретно нямам в главата си! Затова реших да ви попитам с една уговорка... Днес е време на НЯМАНЕ и поради тази причина, искам сам да се преборя с някаква хидроизолация, която да направя на бетонна плоча, служеща и за покрив на едно малко кафене... От известно време, когато вали дъжд или се топи снега пролетта, вътре в кафенето се получават влажни петна, а започва и да се надига шпакловката! Много е грозно и невероятно ме дразни това! Преди години имаше "залепени" теракотни плочки, но всичките се отлепиха /толкова добре са били направени!/ и ги махнах. Ще кача снимки за нагледност - къде трябва да направя хидроизолацията и какво е състоянието на стената вътре в кафенето... Сега направих в тъмното снимки на терасата, но те не са толкова важни, колкото снимката вътре... Площта на терасата е около 40 кв. м. И сега по същество! Понеже средствата са ми ограничени, мисля да опитам сам да се преборя. Варианта с "Воалит" отпада, защото нямам горелка, а чувам, че поне 2-3 човека лепят тази изолация. Идеята ми е за такава, която се маже като боя и която ще мога сам да нанеса! Това е външна тераса и изолацията трябва да издържа на минусови температури и високи летни такива! На терасата за сега не се ходи много - само при нужда. Не мога да си позволя да лепя плочки, без значение теракот или гранитогрес... Много съм "капризен", но ако разполагах с повече пари - щях да си викна майстори, които да ми направят всичко, НООО....... :shock: Има ли нещо, което при тия условия да ми свърши работа, а и да не е много скъпо? :? Ще съм ви благодарен за съвети, а когато започна ремонта - ще ви държа в течение със снимков мат`рял! :-D
От мен - успешен бизнес на всички!!! :wink:

Моля да ме извините за дългия ми пост! :idea:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

А ето ефекта от проникването на вода вътре в кафенето!... :(

Изображение
liusien - специалист
Егати и работата...... Над 60 човека са прочели молбата ми, но нито един коментар!... :( Дано някой добър човек да ми подскаже нещо и да го коментираме.... :?
jekasus - майстор
С какъв бюджет разполагаме?
bat_al_a - специалист
Просто ми омръзна да пиша едно и също, мислех че се четат и по-стари статии от преди месец два примерно, а не да се пишат едни и същи неща по 100 пъти ама как да е, та затова си трая. Вземи си течна хидроизолация, полагаш грунд, после 2-3 ръце основен материал, между 1ва и 2ра по скоро върху 1ва докато е още мокра полагаш стъклофибърна мрежа, запечатваш я с 2ра и 3та ръка и това ти е играта. И за малко да пропусна, хубаво е да облечеш бордовете.
liusien - специалист
jekasus написа:
С какъв бюджет разполагаме?
500 - 600 лева... Вече не знам дали това е скромна сума или достатъчно голяма. Бях се замислил, дали може да ползвам "Акрофлекс" http://vulkov.hit.bg/akroflex.html , но искам да не върша глупости и да си дам парите на вятъра, а да следвам съвет на хора, разбиращи много повече от мен!... Четох и за "Изомраз"... http://www.isomax.bg/product.php?id=2
Струва ми се, че е доста по-скъп от Акрофлекс, но... Моля, кажете на кое да се спра! :?
bat_al_a - специалист
500-600 лв за изолация на 40 кв.м. е повече от достатъчно за материали, особено след като ще го правиш ти и няма да плащаш на майстори :)
liusien - специалист
bat_al_a написа:
500-600 лв за изолация на 40 кв.м. е повече от достатъчно за материали, особено след като ще го правиш ти и няма да плащаш на майстори :)
bat_al_a, благодаря ти, но моля те, дай ми съвет на коя хидроизолация да се спра, и евентуално - какви материали ще са ми нужни?! Предполагам, че различните марки хидроизолация имат различни "екстри". Та - коя марка е най-удачна? Чета, че трябвало "бетонконтакт" за предварителна обработка на плочата отгоре - не знам правилно ли го пиша, има ли значение на коя фирма ще е той, някаква мрежа, също така... Като се справя, предполагам, че ще съм доста по-наясно, но сега ми е трудно... Не казвам, че ще съм "майстор - 7-ми разряд" :-D , но все ще имам поглед върху нещата!... :roll:
bat_al_a - специалист
Лично аз съм работил преди с Изофлекс на Изомат, ставаше ок, после минах на Акрофлекс че излиза по евтинко, доколкото знам има подобни продукти и на Изомакс мисля е Изомраз, изборът си е твой, като цена с акрофлекса ми излиза около 8-9 лв за кв.м. с мрежата, не вземай течна изолация на битумна основа че не е подходяща за тераси, при по високи температури през лятото не е много подходяща за ходене по нея заради размекнатия асфалт.
liusien - специалист
Добре, ще потърся и видя какво се предлага по магазините и........ на късмет! Дано направя правилния избор и покупка! :idea: Най-важното което ме интересуваше е, че като се положи каквато и да е хидроизолация - да не слагам допълнително върху нея плочки, замазки и т.н. Едно, че нямам повече средства, второ - не съм майстор и не мога да лепя плочки... :?

PS - Предлагат ми тази хидроизолация... Разходна норма - 1,5 кг/м2. Какво е мнението ви за нея?

Изображение
ogy76 - напреднал
Здравей ,
малко късно видях темата , но реших да споделя моят опит . Не съм майстор и си изкарвам парите по друг начин .
Наложи се да правим изолация на покрива на блока и се спряхме на воалит с посипка - руски .
Намерихме го на 37,20лв./ролка 10м2 реално покриващи 9м2. Взехме и битумен грунд на водна основа 32,50лв./17кг с разходна норма 300-400гр/м2 - покрива около 56м2 . С един комшия се хванахме /тоест 2 души/ и за една събота и неделя направихме едното крило на блока около 90м2 .
Не е никаква философия , а и в сайта на българския производител има качена инструкция за полагане на тази изолация . Важното е да следваш принципа на реденето на керемидите от ниско към високо .
Като разценки излиза около 5-6 лв/м2 за материал . Горелка продават на всеки пазар - 12-20лв/бр.
По груби сметки около 300лв.за площа която трябва да покриваш .
Гаранцията от производителя е м/у 7 и 12 години.
Дано да съм ти бил полезен.

Тема "Моля ви, помощ за хидроизолация!..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: