Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
dimovsport - специалист
снимки

Прикачен файл

Снимка03405.JPG

Прикачен файл

ewerterwr.JPG

Прикачен файл

Снимка034145ty.JPG

Прикачен файл

Снимка0343yt.JPG
VLADO66 - майстор
Прилича ми на мръзнало.
dimovsport - специалист
Не е, началото на септември го нанасяхме, до края на септември нямаше никакви признаци за отлепяне,изглеждаше идеално.
По останалите въпроси някой да даде мнение?
VLADO66 - майстор
Прати снимките на производителя.
bat_al_a - специалист
А какво ще кажеш за влага в плочата, това че материал се разрежда с вода, не означава, че като запечаташ мокра плоча с него, то той няма да се отлепи от изпаряващата се влага(пара) след време като има топли дни. Работил съм с този тип материали, случвало ми се е един път като твоя проблем, когато бях мазал без плат на грунд и 2 ръце и беше октомври, терасата беше влажна. После покритието стана на йовка, а на ламарината на същата тераса същия материал нямаше напукване или отлепяне :? Оттогава геотекстил промазан здраво с материал и задължително суха основа.
chapara - майстор
И каква е тази хидроизолация :? А да налепиш без нея за външно е доста рисковано. Влагата от замазката би трябвало да не попречи, защото до колкото разбирам под нея няма хидроизолация и може да излезне от долу през плочата. Е за по сигурно може и да поизчакаш, проверявайки с постлан наелон на даден участък, когато я напече слунцето. Ако има влага наелона ще се овлажнява. Аз лично ползвам :

http://www.mapei.com/BG-BG/product-deta ... &IDLinea=1

, за която не е необходимо тотално изсушаване на замазката, прочети упътването за полагане. Имам работени неща от преди 5-7 години и до сега няма проблем. За поставянето на гранитогреса се поинтересувай от лепила, фугираща смес и разширителни фуги за по голями пространства.
dimovsport - специалист
Нищо не мога да кажа за влагата в плочата,не съм използвал влагомер. Мисля си че август месец си е свършил работата защото беше ужасно прашно при първото метене. Дори и да е имало Влага,защо тя не е излязла след разхерметизирането на повече от половината плоча а продължи и след това? Защо влагата не се е изнесла от долната част на плочата която не е промазана и е на изключително проветриво място? (етажа още е без дограма) Въпреки всичко,не мисля че е коректно да спомена името на продукта защото не съм обеден че вината не е в мен. Просто искам да обсъдим,къде евентуално съм допуснал грешка и дали да рискувам втори път.
chapara - майстор
Не знам, но като гледам снимките :? , хич ама не ми харесва матеряла :roll:
bat_al_a - специалист
Влагата обикновено под форма на пара и по закони на физиката отива нагоре а не надолу
dimovsport - специалист
bat_al_a написа:
Влагата обикновено под форма на пара и по закони на физиката отива нагоре а не надолу
Сигурно е така но това не означава че ако намокрим парче дунапрен и го сложим в буркан който да е отворен и обърнат с дъното нагоре, тази гъба няма да изсъхне след време понеже стъклото е паронепропускливо. Просто ще отнеме повече време.

Тема "Последна плоча-тераса,дайте съвет." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: