Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
m_markovski - специалист
Здравейте,
Лятото направих хидроизолация с фундалин на вилата (стара селска къща) и го оставих да стърчи 30-40см над земята. Сега искам окончателно да завърша обекта, но се чудя как - фундалина скрива ли се някак (плоскости, мазилка) или просто се оставя да се вижда както е закован. Благодаря предварително.
muhtarov - специалист
фундалина, .. ако наистина си сложил това което си мисля, то никаква изолация не си направил
schuldiner - майстор
Е, да, ама не може вече да го махне.
Проблемът е не толкова да се скрие от погледа стърчащото, а да се избегне стичане на вода от фасадата между фундалина и основата. Най-просто ми изглежда дюбелиране на рабица и мазилка, но задължително трябва да се следи оттичането на водата да става върху мазилката. Затова дали цялостно измазване, дали някакви поли над оформения цокъл... вече зависи.
m_markovski - специалист
Фундалинът е върху измазана стена и стърчи 30-40см и не ми се правеше втора мазилка. По-скоро си мислех за някаква лайстна, но в крайна сметка къщата е селска и подпрях на стената големи каменни плочи сваляни от стари покриви. Така фундалинът е механично защитен и няма да има навяване от дъжд и сняг. Като за село стана много добре, доволен съм. За съжаление нямам снимки.

Тема "как да завърша изолацията" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: