Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
nikigada - специалист
Здравейте колеги, имам за задача да направя хидроизолация на сграда. Минах със платното видно на снимката от двете страни но на единия ъгъл се заформя следния проблем. Като започнах да копая излезнаха тези стари темели видни на снимката. Първоначално мислех че са на около 60-70 сантиметра и ще ги прекъсна с къртача за да мина през тях НО се оказа че са на 1.80 метра надолу и с дебелина 30-40 см. Сградата има вкопан етаж на 1.80 метра т.е. от другата страна на зида. Въпроса ми е ако се изпълни изолацията - поставянето на платното по червената линия като се застъпи около 1 метър по старите темели дали ще е надеждно? Покрай единия така направих вижда се от снимката. Отгоре ще имам пътека в бъдеще, водите на сградата са вкарани в канализацията т.е. няма да има някакви големи поливни площи наблизо. Ширината на платното е 2 метра, аз копая в дълбочина до края на темела т.е. 1.80 метра. Темелите на сградата са изпълнени така - отвътре тухла единичка зидани на паянта а отвън бетон със ширина 15-18 см. Темелите свършват на около 3 метра от сградата.

Благодаря!

Прикачен файл

IMG_1214-1.jpg

Тема "Хидроизолация на основи - проблем!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: