Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
здравейте! Миналата зима се появи следният проблем, за чието решаване ми трябва малко помощ. Имам тераса (апартамента е на последен етаж), част от която е присвоена и се ползва като кухненски бокс. Таван на въпросния бокс е бетонна козирка, която от години има пукнатина, но тъй като върху козирката има ламарини досега не е създавала проблеми, с изключение на миналата зима. Точно когато бяха най-големите студове (началото на февруари 2012) от пукнатината започна да тече вода, макар че вън температурата беше минусова. Попринцип при силни валежи или обилно снеготопене не протича, но ето че в големия студ изнасях по цели кофи вода. Резултата беше отлепена мазилка на тавана на бокса, сасипана шпакловка на едната стена и т.н. Аз лично си обяснявам, като причина за това ниските температури (около -15 до -20 градуса), които от своя страна са разширили пукнатината. Водата може би е от сняг, който е бил нявал под ламарините (защото тогава имаше силни виелици) и в резултат от топлината в бокса е започнал да се топи и да тече през разширилата се пукнатина... честно казано нямам друго логично обяснение :? Иначе от тогава не е текло, но беше достатъчно, за да съсипе всичко :sad:

Предполагам най-добре би било да се направи една ходроизолация на козирката отгоре, но вече има ламарини и това би затруднило и най-вече оскъпило работата и просто за този вариант нямам възможност точно сега. Ето защо поне на този етап ще трябва по някакъв начин да запълня и замажа пукнатината отдолу. Това което бях замислил първоначално е да направя замазка от някакво циментово лепило, което е по-еластично като грундирам разбирасе преди това.

Все пак предложете вариант как да оправя въпросния теч?
Прикачен файл:
kuhnenski_boks.jpg
kuhnenski_boks.jpg (24.31 KиБ) Видяна 2831 пъти
Прикачен файл:
Снимки-0309.jpg попринцип пукнатината сега изглежда тясна. Мазилката аз съм я свалил, но така или иначе беше се откроила.
marmoz - специалист
RZArector написа:
Ето защо поне на този етап ще трябва по някакъв начин да запълня и замажа пукнатината отдолу
Е те тва не прави :)
1 принцип:гравитация :) -водата бяга надолу
2 принцип:не винаги наи лесното е наи правилно :)
Съвет-според мен проблема е от малък наклон и проблемна защита м/у стар и нов покрив
Прикачен файл:
kuhnenski_boks (1).jpg
kuhnenski_boks (1).jpg (17.66 KиБ) Видяна 2802 пъти
Пробваи с битом на горелка мисля че ще е наи евтино и безболезнено :)
П.П. пусни снимка отгоре ще сме по точни с колегите :)
schuldiner - майстор
Много е вероятно проблемът да е точно там, където показва marmoz - връзката на ламарината с калкана. 2 от 3 сгради го имат този дефект. Ако и основният покрив е с външно оттичане с улуци, а разстоянието между тях и твоята козирка е малко, както обикновено е при панелките, нещата отиват на труден ремонт. Поне не е скъп...
попринцип може и това да е причината, макар че това което съм нарисувал на изображението незнам дали е точно така. Иначе блока повече от 40 години си е бил без тези ламарини, те бяха поставени преди 6-7 години някъде. Попринцип бих снимал и отгоре, но нямам достъп до там. Сега правих ремонт на бокса (без тавана обаче) и ми трябва някакъв вариант, да "позакрепя положението" до другото лято, когато се нядявам да имам необходимия ресурс за по-съществен ремонт на самата козирка. Хубавото е че за последните десет години е текло два пъти - преди поставянето на ламарините понякога и миналата зима веднъж.

Това което съм нямислил е да направя някаква по-солидна замазка с някакво лепило до другата година, когато вече ще трябва да реша проблема генерално :) Поне на този етап нещо да ме посъветвате :)
bat_al_a - специалист
Вземи си течна еластична хидроизолация, мажеш върху ламарината, докато е мокро намазаното постилаш отгоре му стъклофибърна мрежа, мрежа за комари или геотекстил, разтъркай го(мрежата) отгоре с четката да се набие към мократа неизсъхнала още хидроизолация, изчакай 2-3 часа да изсъхне напоения геотекстил или мрежата, после го намажи пак хубаво отгоре с хидроизолацията, където ти е връзката на плочата с ламарината пак така, колкото е по ситничка мрежата е по-добре, ако го направиш както трябва няма да имаш проблем години.
Нещо такова примерно:
http://www.youtube.com/watch?v=k2Zmbr_c ... re=related

Тема "пукната козирка на присвоена тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: