• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
mrdds - специалист
Здравейте,интересувам се от начините за полагане и видове хидроизолации за бани и мокри помещения.

В момента съм на етап преди поставяне на плочки в банята и искам преди да влезе майстора фаянсаджия да поставя хидроизолация върху хастарната мазилка.Ще слагам параван и може би е достатъчно да изолирам стените и пода в мократа част на банята.
Бях баумакса да гледам ,от там ме посъветваха "специалистите" да взема двукомпонентна хидрозол .В една торба суха смес,в една кофа течна съставка.До колкото разбирам се прави под формата на шпакловка...

Другото нещо,което съм гледал някъде по форума е някакви ленти,които се слагат в ъглите и около сифоните.Но не знам нищо повече.

Моля за съвет как и с какво да си направя хидроизолацията на мократа част на банята и какви ленти да купя,с какво да ги намажа и как да ги залепя.Благодаря!
VLADO66 - майстор
Е,може и да не е Вебер-има на Церезит,Теразид и т.н. http://www.misiamoiatdom.com/354-%D1%85 ... 0%B8%D1%8F
dokobg - специалист
Мажеш с Хидрозола, отгоре слагаш лентата и пак Хидрозол. Като залепне втори слой, дефакто да остане между два слоя хидроизолация. Лента не е необходимо да се слага на цялата баня, а само където ще е душ кабината. Мажеш пода и стените на две ръце, като стените не е необходимо да са хидроизолирани до горе. Аз ползвах същата хидроизолация, съседа под нас не се оплаква вече две години, като се има предвид, че банята ми е над неговата кухня. Това за мен и добре, което пък значи, че хидроизолацията, плочките и фугиращата смес си вършат работата. :-D
mrdds - специалист
То когато е нова фугиращата смес всичко е ок.Но след 4-5г. се предполага,че няма да е в същото състояние .

А тези ленти какви са? Битумни,гумени....?
mrdds - специалист
Благодаря ви!
А около сифона пак ли с тази лента или има някакви маншони специално за сифоните?

Вебер ми се вижда много скъпа 100 и кусур лева за една кофа :shock: .
Ходрозола по памет идваше около 30лв за двата компонента.Само не ми е ясно още нещо.Във вид на шакловка ли да направя сместа или във вид на каша за мазане с четка.Защото хидрозола го дават торба 10-15кг суха смес с кофа 3-4л течност.Според мен ако се смесят двете би станало повече шпакловка,от колкото каша. :?
Или се добавя вода за разреждане?
VLADO66 - майстор
Във вид на боза за мазане с баданарка,може и с валяк с дълъг косъм.
mrdds - специалист
Възможно ли е добавяне на вода за разреждане, защото сухия компонент е 4 пъти повече от течния и за да се получи във вид на боза ще е необходима повече течност? :?
VLADO66 - майстор
mrdds написа:
Възможно ли е добавяне на вода за разреждане, защото сухия компонент е 4 пъти повече от течния и за да се получи във вид на боза ще е необходима повече течност? :?
Може да се добави вода.
jekasus - майстор
То хубаво да мажеш в банята, но сифона е много важен, по-точно какъв е, че да има смисъл от хидроизолация.
Иначе хидрото на българската Денел е много добра и не е скъпа :-D .
  • 1
  • 2

Тема "Хидроизолация в баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: