Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
dimovdid - специалист
Здравейте, Майстори!
Не знам дали този раздел е най-подходящия за тази тема.
Става дума за следното: Имам апартамент на последния етаж на кооперация, който има открита тераса с размери1,70/ 1,55 м. Искаме да го покрием с някакъв навес, за да не се трупа сняг през зимата и да не го вали дъжд. Дълго мислих по въпроса и стигнах до извода, че с поликарбонатни плоскости няма да е подходящо по ред причини-парниковия ефект, трополенето при дъжд и тн. Макар, че става най красиво.
Реших да го направя с дървена конструкция и тя вече е готова като елементи.
Въпросът ми е кое покритие ще е по-подходящо Ондулин или Бандолин(битумни керемиди)?
Гледам повечето ги правят с битумните керемиди, но там процедурите са повече и става по-трудно и по-скъпо, защото задължително трябва да се положи пласт от бътумна мушама над дъските и след това керемидите.
От друга страна си мисля, че ако го направя с Ондулин може да трака при дъжд.
Дайте мнение, ако обичате.
Поздрави!
Д
Последна промяна от dimovdid на нед авг 04, 2013 12:47 am, променено общо 1 път.
VLADO66 - майстор
Имам и двата вида покритие и голяма разлика няма.Ако ще ползвате терасата/седите отдолу/е наложително да се направи топлоизолация въпреки че е открита.
dimovdid - специалист
А защо трябва да има топлоизолация. Това въобще не ми е минавало през ума.
VLADO66 - майстор
Защото покрива се напича яко и отдолу не се седи :wink:
dimovdid - специалист
Искам да Ви задам и още един въпрос. Навесът ще бъде с размери 1.70/ 1.55 м. От страна 1.70 ще бъде закрепен за стената на сградата. Мога да го закрепя и отстрани към страничните стени. От предната страна смятам да го подпра на две подпори, високи по 2.20 м. Но понеже цялата тераса е изработена с алуминиеви первази и стъкло ми се иска подпорите да са от алуминий или тръби примрно 1,5 или 2 цола (пахово боядисани), за да изглежда по-нежно и да се върже с цялостната обстановка. Т. е. да не използвам дървени греди 10/10 см.
Дайте ми някакъв съвет относно диаметрите на тръбите. На по-късен етап мога да направя и чертежче за по-нагледно.
Благодаря!
Д

Прилагам и малко снимков материал.
Прикачен файл:
15052013634-.jpg
Прикачен файл:
18022013367-.jpg Това е терасата
Поглед отгоре
Прикачен файл:
Naves.JPG
Naves.JPG (65.03 KиБ) Видяна 5112 пъти

Имам още няколко въпроса:

-Тъй като вече съм направил терасата с гранитогрес, как да закрепя стабилно подпорите. Направо ме е грях да пробивам понеже имама хидроизолация. Дали ще е достатъчно да направя дупка 10 мм, в нея една арматура намазана със хубав силикон и да поствя подпорите като предварително направя краче на тръбата с дупка в средата. Т.е. без да го закрепвам с планка.
-Понеже не съм алпинист и не ми се рискува смятам да сглобя рамката с ламперията. битума и битумните керемиди, да поствя обшивките от ламарини и всичко това да го вдигна с приятели и да го закрепя. Т.е. да не се качвам на покрива.
-Нужно ли е да монтирам улук? Навесът няма и 3 кв м.
м-у другото избрах си керемиди на фирмата Katepal. Някакви мнения?

Получи се много дълго, но въпросите не са малко.
Поздрави!
Д
Според мен на тази фасада ще подхожда нещо изработено с поликарбон
dimovdid - специалист
Напълно сте прав. Наистина е по-красиво. олекотено и феерично. Първоначалната ми идея беше точно такава, но прочетох много негативни мнения за поликарбоната- много тропа при дъжд и ще смущава не само мен, но и съседите, образува се парников ефект и т.н. В Интернет е пълно с такива отзиви и въпреки това го използват.
Малко се отклонихме от основните въпроси...

Ще помоля Модераторите да преместят темата в по-подходящ раздел по тяхно виждане.
muhtarov - специалист
плътен поли карбон или плексиглас
има и плоскости с цвят, .. нещо тъмно за да ти пази сянка малко :)



битумната керемида иска определен минимален наклон.

Тема "Навес на тераса от Ондулин, Бандолин или Katepal" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: