Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Вадим Владимиров - специалист
Констативен протокол.
Примерен констативен протокол


На 12.03.2014г.

Наш експертконстатира следните видове нарушения и проблеми на покривната хидроизолация :

- в следствие на дългогодишната експлоатация хидроизолациата видимо се е нарушила,напукала и изцяло нацепена на 90% от покривната част.

- в следствие на резките температурните промени (висока-ниска) , хидроизолацията се е нацепила , изпокъсалата и има видими течове на последният етаж

- има денивелация на покривната плоча и съответно и изолацията.

Появили са се локви от 20-30 кв.м с дълбочина между 2 до 5 см. Този проблем , задържането на водата на покрива,която не се оттича във воронките, нарушава качествата на изолацията, като в рамките на 2 месеца хидроизолацията се поврежда и пропуска вода.

Покрива е ремонтиран преди повече от десет години,съответно има денивелация на покрива(локви) от десет години.

Решението което предлагаме ние като специализирана фирма за ремонт на покриви:

Направа на циментова замазка за отстраняване на локвите и правилна нивелация на покрива.След това Ще се изреже покривната изолация(там където е необходимо),ще се прилепи отново,за да бъде запечатан покрива навсякъде.Ще се грундира битумен грунд.Ще се положи усилена хидроизолация еднопластово.Изолацията е с полиестерна основа и битумен основен състав.

С добра нивелация и качествена хидроизолация ,екплатацията на покрива ще се удължи с 10 години.
Няма да казвам на кого е. Сетете се сами! :)
schuldiner - майстор
М-м-м не е мой тоя протокол, а не се сещам чий е...
И такава глупост никога не бих написал: "задържането на водата на покрива, която не се оттича във воронките, нарушава качествата на изолацията". Егати експерта.
muhtarov - специалист
щях да кажа братя мангасарян, но май ще ги надценя :)

това обаче е голям виц :)
schuldiner - майстор
Направо си го изпросих!
Викат ме за рекламация, покрив правен преди 5 години. Показват ми една голяма локва малко преди воронката.
- Тука ли тече? - питам.
- А, не тече. Ама минаха едни момчета и казаха, че покривът е за ремонт, щото събирал вода.
- Хубаво де, преценил съм, че не може да се изправи, оставил съм локвата. Гаранцията си я изпълнявам (нали съм тук), но проблем фактически няма. Какво всъщност искате - да осерем изолацията ли?

Друга простотия е, че видите ли, водата в локвата зимата замръзвала и разрушавала хидроизолацията. Това инженер ми го каза. А същия аргумент го има и при Вадим, не ще да са "братята".

Тема "Констативен протокол!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: