Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Toni_Kazi4ane - помощник
Здравейте приятели.
Дайте съвети за хидроизолация на стара къща построена върху нивото на земята. Гледам че под тухлите на долу е от павета. Вижда се че от влагата се е оронила мазилката от външната страна. Поне 20 см в дълбочина. Не съм се вкопавал повече на дълбочина. Няма пътеки около къщата тъй че на всякъде мога да оголя стените. От нивото на тухлите на горе съм сложил топлоизолация 5 см.
VLADO66 - майстор
По скоро ти трябва дренаж,а хидрото в последствие,начини и материали -бол.Над дренажа,пътеки и отвеждане на водата от улуците.Паветата са хубаво решение прилагано навремето.
barborino - специалист
VLADO66 написа:
По скоро ти трябва дренаж,а хидрото в последствие,начини и материали -бол.Над дренажа,пътеки и отвеждане на водата от улуците.Паветата са хубаво решение прилагано навремето.
+1 :-D
Toni_Kazi4ane - помощник
Съгласен. Но не съм много в час с тези неща, тъй че под дренаж, какво се подразбира? :-D
Ще ми е необходимо малко повече информация и съвети какво и с какви материали да го направя.
Благодаря предварително!
VLADO66 - майстор
Toni_Kazi4ane написа:
Съгласен. Но не съм много в час с тези неща, тъй че под дренаж, какво се подразбира? :-D
Ще ми е необходимо малко повече информация и съвети какво и с какви материали да го направя.
Благодаря предварително!
viewtopic.php?t=13870
Toni_Kazi4ane - помощник
Отново не намирам нужните отговори за да се захвана.
Относно изписаното там.. ще дам отговори преди въпросите.
Къщата няма улуци и водите се изливат директно. С тях ще започна, но след това къде да ги изпратя. Няма канализация. Септичната яма е малка, с гуми. Чистих я миналата година и нон-стоп се пълнеше с вода. След 1 ден се оказа че метър и половина дълбочина има празно. Надолу си е като кладенец пълно с вода. Явно са много високи подпочвените води.
Toni_Kazi4ane - помощник
Явно ще се обръщам към някоя фирма, защото този форум за взаймопомощ е всичко друго но не и това!
Толкова ли е трудно някой да кажеше копаеш 50 см около къщата, купуваш тва и тва но не и на тая фирма и лепиш. Уви тва е БЪЛГАРСКИ форум и единственното което може да получа е оферта на ЛС с оферта от някой си "майстор".
Това ми е мнението за този форум, след като толкова време стоя въпроса ми без конкретен отговор. Все пак е нещо, което се прави във всеки един съвременен дом.
Поздрави,
Тони.
VLADO66 - майстор
Ако беше качил снимки и беше дал повече информация щеше да получиш и повече мнения.Улуците може да ги отведеш където имаш възможност,като положиш тръби при направата на дренажа.В мрежата можеш да намериш схематичен/разрез/ детайл за направата на дренаж.

Тема "Хидроизолация на къща построена на нивото на земята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: