Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Кики - специалист
Здравейте! имам следното питане: трябва да сменя воронката на водосточната тръба на терасата но бабичката от горния етаж е толкова проклета че не пуска никой в къщи, дайте идея какво да направя че да уплътня (спра теча) около водосточната тръба без да сменям воронката. Има ли друг начин да вкарам водата където и е мястото. Става въпрос за панелка от 70-те години.
nanko - специалист
Ако проблема е от воронката, няма друг вариант, защото водата може да избие от различни места. Обърни се към домоуправитела и постави въпроса така, че ако не ти съдейства за решаване на проблема, тя да е отговорна за нанесените щети на твоя апартамент/тераса. Идва зима и ако имаш такъв теч става лошо.
Кики - специалист
Там е проблема че вече две години увещаваме изкуфялата бабушкера да ни пусне да я сменим но не би, тя си знае нейното а домоуправителя хич не го боли и само и казва по веднъж на 3 месеца информативно. А водата направо се просмуква през мазилката и тухлите (тази стена е зидана) и в стаята. Чудя се как да стане цялата гимнастика без да имам достъп от горния етаж. Днес от големия дъжд направо си течеше в стаята.
kozl - майстор
Подай жалба в общината. Поне се очаква да драснат едно заплашително писмо до домоуправителя и собственика. Това е което могат да направят. Ако това не помогне, нещата опират до съдебни дела, а там за мен са мътни води гълтащи пари.
lecki - специалист
Вземи някои алпинисти да изненадат бабата и да сменят/уплътнят (с полиуретанов уплътнител
или силикон) нужните места.
То по лошо от влагата няма. :axe:

Тема "Съвет за водосточна тръба!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: