Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Здравейте съфорумци,
Моля да ме посъветвате за следния казус. Може ли събраната вода от покрива, чрез улуците и водостоците, да влиза в дренажа? Къщата е с размери 12 м на 5,5 м и по дължината ѝ от двете стани ще има дренаж с дренажна тръба Ф110, геотекстил и т.н. Покривът ще е двускатен и по дължината на къщата ще има улуци. Въпросът е: може ли водата от единия скат и улук да се стича по един водосток в началната точна на дренажната тръба, която минава по цялата дължина на къща и на 3 м след това се включва в канализацията? Мисля, че така дренажа ще се промива и няма да се запушва, но се притеснявам да не се получи обратния ефект и вместо да е сухо да наводнявам основите. Моля, кажете ми дали е добър вариант или да търся вариант да включа водосточните тръби в дренажа в най-долната част в другия край на къщата и така няма да минава покрай цялата основа.
Andri01 - майстор
Не е желателно! Поне на мене така ми казаха от фирмата,която преди години ми прави проекта за дренажа на вилата!

Тема "Улуци в дренаж?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: