Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Здравейте всички,
Дано съм уцелил тематичната група. Имам следната дилема: четирискатен бетонен покрив, отлят и покрит с керемиди през 1980 година (+/- 1 година). Керемидите са „залепени“ към бетонната плоча с хоросан. И вече почти 40 години това „чудо“ на архитектурата работи задоволително добре. Но керемидите са се поизпотрошили и тук-там е протекло. Допитването до майстори, дето ремонтират покриви се сблъсква с едно и също предложение – да се изринат старите керемиди, върху бетонната плоча да се изгради на практика втори покрив от греди и дървени плоскости и съответно се залепи битумна керемида, или греди и летви и се наредят керемиди. И на това майсторите дават гаранции до около 10 години (каквото и да значи „10 години гаранция“ от майстор в днешно време). Двата варианта се различават по цена, но и двата са доста, доста по-скъпи от варианта, който е издържал (без гаранция), вече комай 40 години. Същевременно предполагам (само предполагам!) че в днешно време хидроизолациите на бетона са далеч по-успешни от тези от преди 40 години, а сигурно има и други умни решения. За информация, под покрива има тавански помещения (стаи) които не се използват за живеене, а само като склад. Но тези стаи са „топлоизолацията“ на горния етаж на къщата.
Затова ще съм безкрайно благодарен на хората със знания и опит, ако споделят и ме насочат към едно разумно и премерено решение – цена/ефективност. :?
Поздрави!
p.v.x - майстор
Първо си изберете , лично Вие , финишното покритие. Керамични , бетонови , битумни , метални , полимерни керемиди. :rock:

От там на татък , на хората със знания и опит , ще им е по лесно да те посъветват. :rock:
Последна промяна от p.v.x на ср юни 22, 2016 8:48 pm, променено общо 1 път.
Благодаря за съвета! Но за да избера, избор се прави измежду варианти, които да мога да сравня. Затова ми е и питането към хората със знания и опит - кое е най-разумно като цена/ефект. Ако съм избрал с какво крайно покритие да покривам, то те няма какво да ме съветват, а само трябва да ми кажат технологията, която трябва да следвам. Или да ги викна да дойдат и да я приложат. В това избор няма, нали? :sad: :?
p.v.x - майстор
Страхилов написа:
Благодаря за съвета! Но за да избера, избор се прави измежду варианти, които да мога да сравня. Затова ми е и питането към хората със знания и опит - кое е най-разумно като цена/ефект. Ако съм избрал с какво крайно покритие да покривам, то те няма какво да ме съветват, а само трябва да ми кажат технологията, която трябва да следвам. Или да ги викна да дойдат и да я приложат. В това избор няма, нали? :sad: :?
Всяко едно покритие е различно като цена , ефект и изпълнение. Това е отговорно решение и трябва да се вземе еднолично . Ако се правят сравнителни анализи , то трябва да се изпишат цели романи. Прочети малко. Тук във форума има доста теми. :rock:
Dzver - специалист
Аз съм с бетонен покрив и двойна скара от летви само.
Нямам греди оскъпяващи цялата работа.
Финишното ми е бетонни керемиди вече 20г.
Grezinski - специалист
Dzver написа:
Аз съм с бетонен покрив и двойна скара от летви само.
Нямам греди оскъпяващи цялата работа.
Финишното ми е бетонни керемиди вече 20г.
А къде е поместена топлоизолацията, или няма такава над бетона?!

Тема "Препокриване на бетонен 4-скатен покрив - с какво и как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: