• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
2v6 - майстор
Знаете ли някакъв бързо стягащ продукт или рецепта за смес?
Нещо подобно на Vandex Rapid 2.
Теча е съвсем малък, в един ъгъл около 1 литър за денонощие (една капка на няколко секунди).
Необходимо е малко количество материал за да се запуши, предполагам 100-200 грама.
Проблема е че развасовката на вандекса е 15 кг (над 100 лв) :sad:
VLADO66 - майстор
Не може по простата причина че като го разбъркаш, до няколко минути трябва да го нанесеш.
kozl - майстор
Няма еластичност. Хенкел предлагат хидроизолационен шлам CR65 и с по-голяма еластичност CR166. Слепваща емулсия СС81.
Освен това важно е и проникването в бетона. И изобщо хидроизолирането от негативната страна е по-тегава за изпълнение.
2v6 - майстор
VLADO66 написа:
http://www.gsstroimarket.bg/view/967237.html
Да, точно това ми трябваше!
За съжаление в близката железария имаше само Боро и взех едно кило за проба. За случая свърши работа, но трябва да се изчака 3-4 минути преди да се натисне върху теча :idea:
При първия опит го залепих веднага след разбъркването, защото ми се стори че ще се втвърди. Водата си проби дупка...
Предполагам с Церезита ще е по-лесно (CX15). Или с AQUAFIX на Изомат...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Имам въпросс встрани от темата. Като запушуш дупчицата, къде ще отиде тази вода?
kozl - майстор
Ще се навири и ще търси друга дупчица.
2v6 - майстор
n_a написа:
Имам въпросс встрани от темата. Като запушуш дупчицата, къде ще отиде тази вода?
VLADO66 написа:
При комшиите :-D
kozl написа:
Ще се навири и ще търси друга дупчица.
Ето положението след 2 "стабилни лепки":
Прикачен файл:
20160815_195436.jpg
Шпакловката отстрани е с кристализираща хидроизолация - нея пробиват течовете моментално.
Дупчицата всъщност е част от дълга пукнатина, която на места видимо пропуска вода, на други е само влажна.
Сега вече водата намаля чуствително - под половин литър на денонощие.

Тази вода идва от градинката в съседство, която отгоре е доста суха.
Ако водата спре да влиза в мазето предполагам цветята и тревата ще я усвояват :?
LazarGanev - "Велик майстор"
2v6 написа:
Ако водата спре да влиза в мазето предполагам цветята и тревата ще я усвояват :?
По-скоро не. А зимъска?
  • 1
  • 2

Тема "Спиране на малък теч на вода през основите на мазе" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: