• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
nikolov333 - майстор
Мисля, че първоначално воалита не е залепен правилно. Би трябвало да се завие надолу, като пола и да се остави с 1-2 сантиметра да виси под козирката, за да играе роля на капко-уловител..
pe60777 - напреднал
nikolov333 написа:
Мисля, че първоначално воалита не е залепен правилно.
Да. И аз мисля, че от една страна воалита не е бил залепен правилно, а от друга страна не е залепен качествено защото в края почти не бе залепен и навярно е таило вода както се вижда на някои от снимките...
nikolov333 написа:
Би трябвало да се завие надолу, като пола и да се остави с 1-2 сантиметра да виси под козирката, за да играе роля на капко-уловител..
Както в по-предния пост писах закупих поцинкована лента за челна дъска която ще се монтира накрая на плочата така както на снимката и ще излиза няколко сантиметра извън стрехата:

Изображение

Отгоре ламарината ще се грундира с битумен грунд и ще се залепи воалита за ламарината както трябва със запечатка. Подвивката на ламарината ще изпълнява ролята на капко-уловител и ще пречи капката да се връща назад...

Все пак въпросите които ме вълнуват остават:

1. С какво да боядисам "новата част от стрехата" за да хидроизолирам "хоросана с цемент", а и цветово да уеднаквя със "старата" стреха.

2. С какво да хидроизолирам двете стени?!?!?! Едната северна стена е само на хоросан, а на другата източна стена върху хоросана е положена шпатловка за топлоизолация подсилена с мрежа.

НЯКОЙ ПОЛЗВАЛ ЛИ Е ТЕЗИ СИЛИКОНОВИ ФАСАДНИ БОИ ИЛИ ФАСАДНИТЕ ИМПРЕГНАТОРИ СЪС СИЛИКОНОВА ИМУЛСИЯ?!?!?!? КАКВИ СА ВИ ВПЕЧАТЛЕНИЯТА ОТ ТЯХ???
  • 1
  • 2

Тема "Хидроизолация на стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: