Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
rojko - специалист
Купих вчера стъклена вата за покритие на кара таван 20кв.За да го покрия на 2 пласта по 5 см. ми трябват 40кв. вата по 5 см дебелина.Пише на ролката мин ват 16.8кв 5 см дебелина.В едната ролка са 2 по 0.60 см ширина.Така че с 3 ролки и половина е двам покрих един пласт.Отидох обратно в магазина и продавача спореше с мен че в едното руло има 2 по 5 см дебелина трябвало да разделя ватата на 2 и тогава се получавало 2 по 5см а иначе била 10см дебелина.Незнам кои е прав мисля че ми надуха цената двоино .
Тани - модератор
Прав е! Връщаш ме във времето И аз така направих така първия път :-D
Последна промяна от Тани на съб дек 01, 2007 1:31 am, променено общо 1 път.
prascho - майстор
вас па да не ви мине човек :). като се вземе и площа на гредите, много хубаво че си го покрил с 3 малки ролки по 8 м2. Сега да не хукнеш да отделяш пластовете вата.... :ug: Работата е готова. Сложи отгоре паропропускливо фолио и ще си пиеш грозданката на топло ;)
prascho - майстор
Ако решиш напречно да сложиш още "един подобен пласт" вата, т.е още 10 см вата, ще е още по хубаво. Ще поскъпне работата с 70 лева ако пазаруваш на сточна гара но пък след това за 2-3 месеца ще се избият от сметките за парното;)
rojko - специалист
Малее, разбрах че съм збъркал,само дето се скарах с продавача,чак ме е срам.То си е 10см дебелина.Покрих целия таван 20кв с 10см реших да не го пипам и положих още един слои с 10 см напречно.

Тема "стъклена вата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: