• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 13
Всички въпроси за вилата.
NeoBoss - специалист
аз също се интересувам от направата на изкуствени камъни, пробвах нещо със фин пясък и смола ама то си седи като пясък, нещо не ми хареса и го зарязах.. пясъка ми беше фин кварцов. В магазина на росиньол видях от стерепор минат със цимент или теракол незнам седяха горе долу добре ... стелеопра се изрязва във формата както и се третира с бензин и ръкавици зада станат по неравилни форми. но ненамерих такъв голям блок .

hristomirov с какво реши да минеш цимента след тоя етап, имам притеснения че след прясното ти етажиране и лиспа на хубава трамбоква на почвата след като го напълниш ( а това е голям обем) ще имаш потъване на места и получаване на пукнатини и .... и как си с потпочвените води на това място ако ги има много е хубаво да направиш една шахта за тях че да не ти нтискат отдолу езерото , но щом не си се оплакал на че надъното на дупкат има вода предполагам няма да имаш проблем с това.

А да и помисли за преливник голяма площ е при силен дъщ да незаблатиш двора.
hristomirov - специалист
Отвътре по стените мисля да налепя камък,след което да го фугирам и лакирам,за да не драска и да може да се мие,а по хоризонталните повърхности - най вероятно плочки за басейн.Наистина терена е прясно терасиран и затова смятам на тези места допълнително да изкопая около 30-40см непосредствено до стените на коритото и да подсиля с пълнеж от камъни...,а може и малко бетонче да сложа.Надявам се да не се спука,тъй като налягането в плитката част не е толкова голямо,а и разчитам на добрата арматура.За отводняване съм пуснал тръба ,която изпуска по гравитачен път водата от плитката част плюс преливник,отделно подпочвени води няма и на метър надолу тъй като съм на наи - високата част от хълма,така че за наводняване смятам че няма опасност.Сега мисля за изпълнението на водопада,искам да е лек за да не тежи на бетонената конструкция или поне да не се крепи директно на нея.Затова си мисля за изкуствени камъни,но не съм сигурен как и дали ще успея да ги издокарам?!
alekghe - специалист
Решил си го добре, обаче за камъните по стените, вземи първо ги мини с дълбокопроникващ импрегнатор, за да ги запечатиш и след това с лак. Ако потърсиш има и импрегнатори с лак вътре и са на цени около 14 лв/кг при разход 150-250 гр/м2. или вземи лак за щампован бетон, който също ще свърши работа. Може да минеш основата и с течна хидроизолация на акрилна основа преди да започнеш да лепиш камъните.
hristomirov - специалист
Така и ще направя-знам и такъв лак откъде да си взема.Имам въпрос към теб: ако намажа сега коритото със водно стъкло ,върху него ще стане ли добра спойката на плочките и камъните?Питам защото съм чувал (но не от специалист) ,че върху водно стъкло не хваща нищо!
hristomirov - специалист
Ето докъде стигнах!Напълних го на 1-ви май и до днес няма проблем въпреки че е на бетон.Можете ли да ми кажете откъде да си купя около 10 кв.м. плочки за басейн че най-евтините са....70лв кв, -мартинели,други сини не намерих,а ми е повече от скъпичко....

Прикачен файл

SAM_0129.jpg
SAM_0129.jpg (177.48 KиБ) Видяна 6913 пъти

Прикачен файл

SAM_0142.jpg
SAM_0142.jpg (187.18 KиБ) Видяна 6913 пъти

Прикачен файл

SAM_0155.jpg
SAM_0155.jpg (189.57 KиБ) Видяна 6913 пъти

Прикачен файл

SAM_0160.jpg
SAM_0160.jpg (177.54 KиБ) Видяна 6913 пъти

Прикачен файл

SAM_0163.jpg
SAM_0163.jpg (173.2 KиБ) Видяна 6913 пъти
alekghe - специалист
:klatsch: :klatsch: :klatsch: :klatsch: :klatsch:
браво!!! Изглежда супер!!
kolonal - специалист
Пробвай в Акватек. Варненска фирма. Обадих се преди малко, на една собственичка на магазин за обзавеждане на бани и ми каза, че предлагали плочки 3/3 см. по около 16-17 лева. Ако с нещо мога да съм ти полезен пиши на ЛС.

П.С. И каза, че в Мартинели имало някакви на промоция, но цената пак била 30-40 лева.

П.С.2А онези, от 16-17 лева, са китайски.
hristomirov - специалист
Тази цена е О.К.Скоро ще ходя до Русе.Там знам един склад в който предполагам също има плочки от този тип и ако не ме устройва офертата ще се обадя.Благодаря!
единак - специалист
Страхотно, вижда се, че от самото начало си имал идея в главата... Каменната ти зидария силно ме впечатли, особено както споменаваш, че е за пръв път. Пусни снимки и на долната подпорна стена, моля. Аз в момента си правя терасирането и съм взел решение стените да са каменни, обаче ме тормози височината... Знам, че твоите ги реди на сухо, а после фугира... Не те ли притеснява, че при тая височина може да поддаде? Особено с толкова вода и бетон отгоре....
Трупчетата, които си заровил донякъде обработил ли си ги с нещо? Нищо, че са букови, много бързо гният, а някои са и вече поизгнили. И им махни кората.
Иначе просто го виждам завършено.... супер ще е, баси кефа.
hristomirov - специалист
Трупчетата не са букови,ами череша и кратката им история е следната:Преди да започна всичко свързано с басейна ,взех резачката тъй като все още беше хладно вечерите на вилата и резнах две почти изсъхнали дървета на които отдавна се канех.Та това което се вижда като оградка от трупчета са просто по-дебеличките ми дърва за огрев,за които ми трябва брадва,а нямам :-D Та...ще им дойде времето и ...не им е там мястото!
Относно зида-14 тона ломен камък за всичко което се вижда(не знам със точност размерите).Редени са по следният начин:Основа около 20см,върху нея най-големите камъни,а след това двоен зид с обратен наклон.Последните 40см са фугирани,а на места и лепени.Старах се добре да пасвам камъните.Фасона не е толкова добър както при прилежно фугираните камъни,които се виждат,но относно времето за изпълнение-ден и половина ми отне подпорната стена,въпреки че е двойна и около 10 дена останалото +което е по снимките.Влез в една отсъседните теми-"терасиране с бетонени блокчета"-там се вижда стената до 1,3 метра. Мисля че стана доста здраво!
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 13

Тема "Кофраж и отливане на езеро-басейн" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: