Всички въпроси за вилата.
Фърбата - специалист
kartechar написа:
По-вероятно само армировката щеше да продължи да се търкаля... :shock: Проблемът не е в армирането, а в начина на разтоварване.
Написах "може би". Ако пръстена е с армировка- има някаква вероятност при това разтоварване да остане цял. Ясно е, че начина за разтоварване не е добър, независимо бетонен или стоманобетонен е пръстена.
torbalan - Дървен философ
Абе хора!
Кви глупости говорите!

Бетонни блокчета никога ли не сте ползвали?

Аз дори съм изпускал... Ми нищо му няма...

А виждали ли сте железобетон без хидроизолация на какво прилича след няколко години, ако е подложен на вода?
dolli - специалист
Е, сега съвсем се оплетох. Армирани или неармирани? Разтоварването няма да е проблем, ще ги сваляме с фадрома, закачени с въжета за куките им. Цената на армираните е 140, обаче транспортът им ще ми излезе към 150-200 лв. Другия "специалист" иска за неармирани 120, ама пък ми е близо и няма да се товаря с транспорта. Между другото той каза, че може да ми ги отлее и армирани, но цената скача на 200 :shock: , бахти кожодера.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Слагай близките неармирани, поддържай местния бизнес
torbalan - Дървен философ
dolli написа:
Е, сега съвсем се оплетох. Армирани или неармирани? Разтоварването няма да е проблем, ще ги сваляме с фадрома, закачени с въжета за куките им. Цената на армираните е 140, обаче транспортът им ще ми излезе към 150-200 лв. Другия "специалист" иска за неармирани 120, ама пък ми е близо и няма да се товаря с транспорта. Между другото той каза, че може да ми ги отлее и армирани, но цената скача на 200 :shock: , бахти кожодера.
Добре де, за какво ти е армировка?
На какво натоварване ще са подложени, че да им трябва армировка?

Вземай нерамираните.
Фърбата - специалист
torbalan написа:
Абе хора!
Кви глупости говорите!

Бетонни блокчета никога ли не сте ползвали?

Аз дори съм изпускал... Ми нищо му няма...
Моите уважения, торбалане, но в случая глупостите не ги говорим ние.
Изпускал си именно блокчета и затова им няма нищо.
Ако изпуснеш пръстен- нещата стоят другояче- появяват се опънови напрежения...
Ето на тазикартинка може да се види къде ще се появят пукнатините ( където възникват опъновите напрежения) и на някой може да му се изясни защо пръстена ще се счупи при това натоварване, а блокчето- не.
torbalan - Дървен философ
Ама вие за какво ги купувате тези пръстени?

За да ги заровите в земята и да направите шахта?

Или да се замергате с тях?

Ако ще ги търкаляте от София до Варна - е, по-добре да са армирани, макар че и от армираните малко ще оцелеят...

Ако ще ги закопаваме в земята, за да ги пълним с вода - за чии *** ви е армировка? За да гние?
kr1100 - майстор
Имам кладенец 8,5 до дъното- копан 1980г. Най-долните 4-5 пръстена са армирани.Пръстените ги ляхме на място. След толкова години няма пукнатини по най-долните пръстени с армировка/.
Нагоре са неармирани. При спускането 2 от неармираните се пукнаха и паднаха на дъното /после изваждане от водата/.
Не е писано колко е дълбока ямата. По-добре отдолу 2-3-4 армирани пръстена и нагоре неармирани.
Фърбата - специалист
Как така ше се пукнат? Не ми се вярва! Да не си ги търкалял от София до Варна преди да ги спуснеш в кладенеца?
Pooh - майстор
torbalan написа:
...А виждали ли сте железобетон без хидроизолация на какво прилича след няколко години, ако е подложен на вода?
Аз лично никъде и никога не съм виждал такова чудо! Къде може да видя, този вълшебен мат'рял, поне да мра спокоен?

Виж, СТОМАНОбетонът е друга бира. Според теб има или няма стомана в бетонът, който се ползва за кейове, мостове, язовири и всички съоръжения, които периодично или непрекъснато са подложени на вода и влиянието от нея?
Почвата оказва натиск върху пръстена и понеже, едва ли е равномерен - все някъде се появяват и сили на опън. Подкрепям идеята за комбиниране на армирани и неармирани пръстени - с икономически съображения. Иначе - армираните са за предпочитане.

П.П. Торбалане, нищо лично, но предполагам се дразниш когато някой бърка ток и напрежение - е, тук е още по-зле, защото се ползва несъществуващ материал. :wink:

Тема "Пръстени за шахта" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: