• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всички въпроси за вилата.
ivanovbg - майстор
:) То бабата ги гледа, но тая година реших да взема две котила да и помогна. Клетката съм я направил отдолу с мрежа. Трябва ли да е затворена за да не боледуват? Тук таме така четох и затова сложих кашоните, за да имат къде да се крият на равно. При бабата са на равен под, но трябва да се чисти, а аз реших така за по лесно. Сега се чудя дали не съм сгрешил. :?

:partyman:
Илчо Илиев - майстор
Мрежата е най- добрия вариант,това би намалило смъртността...
Заека го мъчат 3 болести- кокцидиоза,чума и краста...
Кокцидиозата я пренасят майките и малките се заразяват от изпражненията им,така,че скарата позволява за по- добра хигиена....
Заек не се лекува,няма време,докато видиш,че има проблем,вече е късно,за това се правят профилактики и ваксинации....
Добри са клетките,гледай да няма течение,а скарата е проблем за големите зайци,подбиват си лапите,за тях е добре да е половината под от дъски.....
ivanovbg - майстор
Благодаря за съветите. Христос Възкресе! :)
Въпреки че ги сложих вертикално пак не пият от поилките. :evil:
Илчо Илиев - майстор
Не се притеснявай, свикват бързо,е някой се чудят 2-3 дни и за всеки случай сложи някоя паница да не изпукат за вода...
Трябва да има капка на нипела,а зайците са любопитни и бързо ще разберат за какво са тези неща....
Няма го форума, там имаше много информация и снимки на колеги,а Данчо и Младен си направиха блогове в които има доста информация,е пооткрадната от където са могли,но пак е нещо,иначе всичката информация отива по дяволите...

п.п. Не знам кой ти е казал какви породи са ти зайците,но са си пеперуди, много добра и красива порода,е те са доста разновидности,но важното е,да са повече и да растат бързо...
ivanovbg - майстор
Слагам им аз купа, ама за сега май няма успеваемост. Намаляла е водата от едно двулитрово шише с един пръст.Бутам от време на време да има капка. Дано се научат.
Илчо Илиев - майстор
Колега снимай системата, ако не е проблем,да не би да е малко височинното налягане и да не прави капка,макар,че успешно се получава и с бутилка на чиято капачка е сложен нипел..
Не бързай, ще се научат..
ivanovbg - майстор
От долния край на бутилката са около 50 см до поилките. Сплесках пружинките колкото мога и лек допир ги кара да текат. Снощи беше до етикета, но може и защото ги пипкам поилките да си имат капчица да е изтекло толкова вода. А иднес е студено и духа много вятър. Казваш пеперуди, ама май не са чисти. Виж до майката белите зайчета с червените очи.Като чета си е бял новозеландски.

Изображение
Илчо Илиев - майстор
Съда с вода трябва да е отворен,не се вижда дъното на бутилката,но там трябва да има дупка...
Моите нипели са без пружинки....
Доста са мешани зайчетата,новозеландеца е чисто бял,калифорниеца е бял с черни уши,опашка,края на лапите и муцунката,а пеперудата,според модела ,е бял на петна(черни,жълти,сиви ),,но те са много модели и всеки си има специфични петна....
ivanovbg - майстор
Отгоре съм срязал бутилката, но не цялата за да мога да сипвам и да си стои затворена да не влизат боклуци. Отивам да махна пружинките.

П.П. Без пружинките капят постоянно. Пак ги сложих.
шоп - майстор
ivanovbg, браво! мераклийска работа. Много хубави клетки. Само остава да смениш кашоните вътре с кутии от дърво, че картона ще го изгризът сладурите.

Не съм спец, макар че като тинейджър отглеждах до 200 бр зайци, но съдейки от снимките, майката е порода пеперуда, а като гледам поколението бащата е бил новозеландец.

По темата: всичко е точно, ще свикнат да пият от поилките. У бабата и дядото и аз направих клетка и по същиат начин като теб монтирах поилка.Първоначално нямаше проблеми. Но след 10 дни зайците изгризаха пласмасата на поилките и трябваше да ги покрия с ламаринки от капачки за буркани и малки пирончета.

С какво ги храниш? Гранули ползваш ли?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Зайци и поилки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: