• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 14
Всички въпроси за вилата.
:) "имунитет" :lol:
знайш как може да си имунизираш всеки датчик за по 5 лева с/у животни до 15 кг и височина... мммм колкото поискаш:)
Слагаш малко изолирбанд (гледай да е качествен да не се отлепи) от вътрешната страна и в долният край на стъклото на датчика. С малко проби и пълзене ще го настроиш на нужната височина ;)
Само че му смаляваш ъгъла от долу, но едвали ще ти пълзят на 20-30 см като влизат...
Че те PIR датчиците си имат механизъм за настройка по височина вградено!
Е, хора, добре за тези, които ще са на вилите си по празниците. А ние, дето ще сме далече от тях, ще мислим и ще се надяваме да ни се размине? Дано!
Здравейте,
Решил съм да поставя на оградата електропроводими въжета - "електропастири". Правят ги в един пазарджишки завод и служат за коне, говеда и др. подобна сган. Ще пробвам да "изненадам" крадците" когато прескачат оградата. Тези въжета приличат на сезал и не правят впечатление докато не те удари тока. Пускат много силен импулсен ток. Не може да убие човек, но може добре да го "разтърси". Това ще е моето отмъщение към мургавите или светлите крадци. :snakeman:
Сега се чудя как да ги монтирам и вътре във вилата, така че накъдето и да посегне гада да го изпращи тока.
Мисля да взема най-мощното, 4 джаула.
Някой правил ли е защита с ток? Моля споделете!

Поздрави на всички!
Ш си фърлиш парите на вятъра-чувството от тия въжета е като да лизнеш батерия....за говеда става-ама за мангали едва ли :axe:
от Andri01 » нед яну 22, 2012 5:33 pm
Re:
kuger написа:Майстори, имам саморъчно направена брава,размери по желание и според това, какво съм имал под ръка. Бравата е подходяща за солидна метална врата, примерно гараж. Смея да твърдя, че е супер секретна, отвън има само една дупка ф 10 мм.Ако се погледне през дупката просто нищо-дупка.Много съм зле с програмите за чертане,но,обещавам, ще я разглобя,ще направя снимки и ще ги пусна тук.Има хора техничари, ще разберат принципа и ще помагат на други мераклии, че ми е писнало от "братята" и не само от тях.Предполагам и не само на мен, а и на много от вас.
Имам и някой и друг проект за "съвет" на неканени гости, но там мълча,защото може да се заинтерисуват някои други инстанции.

Дай малко инфо за тази брава. Аз също имам нещо не съвсем обикновено като брава на гаража.Така,че може да обменим опит,а?:).
В тоя отвор Ф10 се вкарва ключа, наречен кукерица. Представлява една шарнирна човка, която при завъртане отваря резето. Коментирано е във форума.
Стефко написа:В тоя отвор Ф10 се вкарва ключа, наречен кукерица. Представлява една шарнирна човка, която при завъртане отваря резето. Коментирано е във форума.

Ясно .Мерси. Аз имам брава/руска/ при която ключа не се върти-движението му е само възвратно-постъпателно. При две такива брави,купени от пазара преди 10-на години,ключовете им НЕ са взаимозаменяеми:). Имат си някакъв патентен номир май. Към всяка брава има по 5бр- ключове обаче.
Прочетох някои материали за охрана на дома. Някъде видях, но не ми стана ясно следното: с магнит се поврежда магнитния датчик на входната врата след което се отключва безпрепятствено,влиза се вътре и се действа по другите датчици. Освен това имало обемни датчици, които не се влияели от облепяне с тиксо. Това така ли е и много ли са по-скъпи?
Ива ли начин някои от датчиците да бъде скрити, така че при предвалителен оглед от крадците да не бъдат забелязани. Датчиците работят ли примерно зад имитация на отледало?
Въобще ... доста въпроси. Повечето сигурно виждат накъде бия - да се усложни максимално работата на крадеца. Има ли някакви други хитрини? Има ли смисъл да се ползва освен СОТ алармата и някоя допълнителна с пищялка само, но пък по-здрава пищялка?
Има ли смисъл да се ползва освен СОТ алармата и някоя допълнителна
Има- опасваш всичко с нисковолтажен ток запасен през UPS! Съответно разлепяш навсякъде, че го има за да няма оправдания, че правиш "опит за убийство" на тъпите хлебарки, които въпреки всичко ще се пробват!
Не вкарвай човека в беля, по-добре обран, но свободен, отколкото-запазил имуществото си, но в затвора....и аз съм обиран, мислих и за токове. Разубедих се.
по-добре обран, но свободен
М-да това ми прилича на друг популярен български лаф: "Преклонена глава сабя не я сече".
На мене обаче ми писна да ме обират, така че след безполезната реакция на властите изразена в регистрация на събитието и толкова съм взел нещата в ръцете си пък каквото "сабя покаже". Прекарвам сам голяма част от времето си в крайна къща в село с не повече от 50 обитатели. На нашата улицата не остана къща необрана от мангалските /и не само/ орди населяващи съседното село. Нямам намерение да бъда поредния обран и заклан като теле човек и затова вечер си лягам със зареден пищов и пълна пушка до главата си! И въобще няма да се колебая да ги ползвам по предназначение!
Скоро в съседно село са влезли в къщата на едно семейство и след гърмежи в тавана за сплашване са ги облекчили с 15000лв. И това в присъствието на малки деца!
Както беше казал някой: "По-добре да излежаваш четирима отколкото да те носят четирима!
Споделете някоя и друга хитринка, не се стискайте :-D. Макар че споделената хитрина не е хитрина, но може да се споделят принципите поне. Според мен трябва да има изненада. Като влезе крадеца да му се случи нещо ново. Но каква да е тая изненада, принципно поне ... ?
И едно конкретно питане. Не мога да си сложа ботра външна врата. Мога ли по някакъв начин все пак да забавя крадеца след като разбие входната врата?
И да повторя питането си: наистина ли могат да извадят от строя магнитния датчик на входната врата, със силен магнит примерно.
По оръжейните магазини има една джаджа ПОСТ1. Представлява елементарен спусък и дълга проволка с няколко колчета. Задейства различни пиротехники по избор след като говедото се спъне в проволката. Струват около 25лв.-скъпичко предвид вложените материали, но можеш да се прежалиш за един и след това да си направиш сам следващите.
Ефекта е, че при задействане на спусъка гърми и свети здраво и говедото не знае какво и къде го очаква следващата изненада. Естествено "специалистите" няма да се трогнат особено, но пък шума ще го респектира все пак, защото може някой да дойде и да провери каква е причината. Приложимо е най-вече за къщи с двор, но може да се приспособи и за апартамент.
Хубавото му е, че може да се ъпгрейдва по "фантазия" :wink:
Змея, не съм се замислил, защото имам такава "джажа" http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0% ... 0%B5%D1%80 и знаеш ли...дойдох от Варна да го купя.
Много полезна "джаджа", но иска известно обгрижване. А има обекти на които хора не ходят със седмици и "джаджата" може да се спомине от глад.
Джаджата трябва да е малко по-космата че на тоя студ ще трябва да я обличаш и да пускаш духалка в къщичката. :-D
Имам въпросната джаджа. Абсолютно никой не смее да припари до оградата, камоли да влезе вътре. Въпросната джаджа не признава студ! Онзи ден при -18 разхождаше се из двора, все едно е 30 градуса. Хубавото им е, че не лаят. Направо нападат! :-D Все пак това куче има най-силната захапка от всичките му братя :igitt: Ако набара нещо стойте далеч! Квото и да захапе го чупи!
Внимавайте с деца! Е като допълнение имам и GSM СОТ.
Моята система за охрана на дома е следната:

1.Решетки на приземните прозорците на мазите
2.СОТ с датчици в цялата къща и убозначителни табели за охраняван обект
3.Имуществена +цялостна застраховка на имота
4.Оръжие в дома, хладно и огнестрелно
5.И накрая дежурно осветление вечер на целия двор и външните врати

Още не мога да се наканя да си взема куче,но и това ще стане някой ден :)
Последна промяна от forski на чет фев 09, 2012 12:41 pm, променено общо 1 път.
forski написа:Моята система за охрана на дома е следната:

1.Решетки на приземните прозорците на мазите
2.СОТ с датчици в цялата къща и убозначителни табели за охраняван обект
3.Имуществена +цялостна застраховка на имота
4.Оръжие в дома, хладно и огнестрелно

Още не мога да се наканя да си взема куче,но и това ще стане някой ден :)
Ти в Бронкс ли живееш или в кв.Факултето :-D
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 14

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Всичко за вилата”