• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Всички въпроси за вилата.
juvesan написа:В момента силно ме дразни невъзможността да накарам камерите да работят с импулсно компютърно захранване , а двр да е с непрекъсваемо "обикновенно"

Какъв е проблема със захранването? Няма да е първата система захранена по този начин.
Nimi написа:
juvesan написа:В момента силно ме дразни невъзможността да накарам камерите да работят с импулсно компютърно захранване , а двр да е с непрекъсваемо "обикновенно"

Какъв е проблема със захранването? Няма да е първата система захранена по този начин.

Всъщност проблема е , че имам захранване + акумулатор, което позволява системата да остава активна даже когато спре тока. Проблема е, че не може да захранва 4 камери + двр -а и затова ми се прищя, ДВР + една ключова камера да са автономни, а другите 3 камери да спират, ако спре тока... добре, ама изображението на камерите при това захранване е "силно смущаващо" и на практика трябва да реша - да спира ли всичко , като спре тока, или да си търся ново захранване с акумулатор, способно да издържи всичко.... :weedman:
@juvesan не можеш да захраниш 4 камери и DVR с компютърно захранване ли?!?!?! :shock:

Явно има някакъв проблем в захранването от където сигурно идват и смущенията.. макар, че не си споменал от какъв вид са. Захранвал съм 16 камери с компютърно захранване и никакъв проблем не е имало.

На акумулатор също трябва изкарат прилично време. Времето зависи от капацитета на акумулатора. Друг е въпроса, че ако се опитваш да зареждаш акумулатора с компютърното захранване то трябва да е преработено за тази цел.
@juvesan не можеш да захраниш 4 камери и DVR с компютърно захранване ли?!?!?! :shock:

Явно не се разбира ясно... искам да захраня DVR-а + една от камерите с едно захранване, а другите - с компютърното... Когато са всички на компютърното нямам грижи, но в другия случай се получава едно презредово изображение и няма далавера.... Тайната мисъл ми е, че даже и да се получи някакъв проблем с захранването Би следвало да имам контрол на оставащата част от системата... а не някой да спре тока и да си ходи насам натам на воля :weedman:
Аз като всеки нормален човек се притеснявам за близките си и тяхната сигурност. Живеем в голям град с голяма престъпност, а на мен работата ми изисква доста често да карам нощни смени. Мислих много и различни варианти за опазването на жилището, но накрая се спрях на камера за видеонаблюдение. Взех си този модел http://www.kassabasystems.com/wifi-kamera-trx-j015mpx . Като цяло се спрях на този вариант с камерата, защото не е скъп и мога да наблюдавам от телефона си какво се случва по всяко едно време, което ме прави една идея по-спокоен.
Камерите за видеонаблюдение са добър вариант. Хубавото е,че не са много скъпи и всеки може да си позволи да охранява дома си по подобен начин.
tanq222 написа:Камерите за видеонаблюдение са добър вариант. Хубавото е,че не са много скъпи и всеки може да си позволи да охранява дома си по подобен начин.

Една забележка ако позволиш? Дома се охранява с аларма а не с камери! Не можеш да се скриеш от датчика на алармата с маска, качулка, шапка или ако си държиш ръката пред лицето!
Nimi написа:
tanq222 написа:Камерите за видеонаблюдение са добър вариант. Хубавото е,че не са много скъпи и всеки може да си позволи да охранява дома си по подобен начин.

Една забележка ако позволиш? Дома се охранява с аларма а не с камери! Не можеш да се скриеш от датчика на алармата с маска, качулка, шапка или ако си държиш ръката пред лицето!

Така е, но нямаме закони за частната собственост като неприкосновена. Бих заменил алармата със спусък на АК47 на 2 метра от оградата. Тогава няма да има значение дали има маска, качулка, шапка, мангал или не.....
Nimi написа:

И като свирне алармата , как ще охраняваш дома си.
То и човек да има , пак някой ти задига нещо забравено в двора.
С камерите ще видиш дали човек е проникнал или съседското куче е скъсало мрежата.
Дома и двора са две различни неща!

Не напразно се нарича "видео-наблюдение"! Евентуално ще видиш какво се е случило... човек, куче или нещо друго.

Охрана ще бъде ако има кой да наблюдава камерите непрекъснато и да реагира.
Не мога да намеря отговор на следният въпрос:
Ако имам алармена система в законната си частна къща и ако на бравата на едната от вътрешните врати включа 220 волта, някой ще ме обвини ли в извършване на престъпление, ако влязат крадци, счупят алармената система и някой 'пипне' въпросната брава на врата :? Или ако на вратичката на касата включа 220 волта.... или при наличие на крадци се пусне от бутилка някакъв приспивателен газ... или нещо друго :?
Последна промяна от infomar на пон дек 19, 2016 11:48 am, променено общо 1 път.
infomar написа:Не мога да намеря отговор на следният въпрос:
Ако имам алармена система в законната си частна къща и ако на бравата на едната от вътрешните врати включа 220 волта, някой ще ме обвини ли в извършване на престъпление, ако влязат крадци, счупят алармената система и някой 'пипне' въпросната брава на врата :? Или ако на вратичката на касата включа 220 волта :?

Ще те обвинят и ще те осъдят даже.Не прави глупости.
VLADO66 написа:
infomar написа:Не мога да намеря отговор на следният въпрос:
Ако имам алармена система в законната си частна къща и ако на бравата на едната от вътрешните врати включа 220 волта, някой ще ме обвини ли в извършване на престъпление, ако влязат крадци, счупят алармената система и някой 'пипне' въпросната брава на врата :? Или ако на вратичката на касата включа 220 волта :?

Ще те обвинят и ще те осъдят даже.Не прави глупости.

Значи кеф! Мен ще ме водят двама, оня ще го носят четирима!
От доста време не ми пука за нищо, ако чуете, да знаете, аз съм бил. Един искам да висне около къщата, после майната му на всичко. Писна ми от тъпата демокрация, дето дава права на нагли крадци! Трепане му е майката, един да му изсъхнат карантиите на оградата, другите ще си правят сметката! Всъщност, това важи и за парламента, колко ли ще се изтрае?
Значи кеф! Мен ще ме водят двама, оня ще го носят четирима!
От доста време не ми пука за нищо, ако чуете, да знаете, аз съм бил. Един искам да висне около къщата, после майната му на всичко. Писна ми от тъпата демокрация, дето дава права на нагли крадци! Трепане му е майката, един да му изсъхнат карантиите на оградата, другите ще си правят сметката! Всъщност, това важи и за парламента, колко ли ще се изтрае?

:axe:

Кугер прав си.
Това за газа ми е идвало на ум.
Виждаш го на ключови места където предполагаш апетита и за крадене, и му задействаш сълзотворния.Има едни такива автоматични дето освежават заведенията , слагаш им сълзотворен или приспивателен .
Заключваш го и викаш ченгетата да го приберат , иначе те отговарят. Или викаш помощници и както си спи , го захвърляш на 50 километра да се събуди,
Щото аз ги викнах като я видях , без видеонаблюдение , да се мотае по двора и да натиска всяка врата да види къде е забравено да се заключи и да отмъкне нещо и те дойдоха след 2 часа . или са дошли и са се спотайвали да видят какво ще направя , че не мина минута , откакто и изсъсках из зад къщата и тая кривна в първата пряка и се явнаха на вратницата. Не може да не са я видели.
Разбира се трябва влизането да е с взлом, после на прокурора да гони полицаите той за разследване .
После , я що не са регистрирани на адреса , я за взлома , предупредителен протокол да не ти доближава къщата и теб , нарушение на предупредителния протокол, и гонка за 24 часа от селото.
Прокурора да ги гони а ти да обжалваш.
Ама са си нерви , де.
Писна ми.
Само отидох да пия кафе и ми изчезнаха , клещите ,ключа , шублера , въжето дето си ремонтирах водната помпа посред бял ден заедно с кашончето дето бяха прибрани после да продължа да доизкусурявам . .
Да припомня , някой рече кюса най безотговорно , Има едно съседско куче , ена лисица , белки , ... дет ми задигат кокошките . Да претроши краката и на двукраките лисици.
Пускането на напрежение на вратите не е добро решение, защото може да убие не само крадци. Може да убие невинни пожарникари, полицаи, деца, роднини и т.н.

Най-ефективната защита от крадци е да нямаш ценни предмети за крадене.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Всичко за вилата”