Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
На колко торби от по 20 кг който се продават в складовете за стротелни материали се равнява 1м3 готов варов разтвор от някой бетонен възел?
Мисълта ми е - къде е по- евтино:на торби да се купи или да ти го докарат готов пред вас.Идеята да си го направя сам от вар и пясък отпада.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Щом е за цял кубик, мнооого по-евтино е да ти го докарат насипно. Ама поръчай повечко откоолкото ти трябва. Едно, че често те ощетяват при товаренето ииии друго, да имаш да дадеш на съседите :lol:
Saratov - помощник
Здрасти,аз доколкото знам варов разтвор 1:3 е 47лв.на кубик ,а 1:2 е 56лв. .Иначе незнам колко тотби правят е кубик,може да се ориентираш по разходната норма,но мисля че е по евтино да си вземеш един кубик от бетонов възел.А ако взимаш да знаеш че е по добре да искаш да ти я докарат земно влажа.Така ако преседи малко повече няма да стане на голяма буца вар(което изсъхване ще и свали здравината след полагане,а и ще ти е постен разтвора и ще се борави трудно с него)Пък като е земно влажна само малко водичка разбъркваш в количката и мажеш.Това само ако не я ползваш веднага го направи.Чао от мен :)
Благодаря зяа съвета.Ще си поръчам готов разтвор - явно е по-евтино.
аз малко една стара и позабравена тема изрових без конкретен отговор на въпроса.В крайна сметка всички знаем,че 1 кубик вар от варов център,докаран в насипно състояние излиза по-евтино от това да си го вземеш на пакети.Само че никой след това не смята ,кой ще носи варта и колко човека евентуално ти трябват да пренесът варта на 2рия етаж.Та...Колко тежи един кубик варов разтвор?Питам защото прочетох всякакви коментари.В един от строителните магазини,където са ми уж приятели казват,че 1кубик варов разтвор тежи 1200кг и струва 110лв в насипно състояние.А пък в торбичките излиза 120лв - 60 торбички по 20кг по 2 лв .Обаче грабвам торбата и я нося без проблем на всякъде.Но по различните сайтове и разни таблици виждам,че дават различни килограми и повечето клонят към 1400кг.Да ама песък абил сух,пък бил мокър и тежал различно?.Дали някой има точен отговор.Иначе купчинката от 60 пакета наредена плътно в съндък си дава кубик,та малко и от горе - метър на метър на метър
Йорданов2 - специалист
Обемно тегло за разтвор варов 1600, вароциментов 1700 кг. Наръчник за архитектурно строителство, с. 870.
tretre - специалист
Емил Ганев, питаш ли нещо?
Че така не се разбира...
Колко тежи варов разтвор (вар и пясък) .Ето тук сега колегата по-горе казва 1600кг , вчера получих отговор от варов център ,че въпросния разтвор тежи между 1200 и 1300кг
tretre - специалист
Варо-цименто пясъчен разтвор за зидане на тухли тежи 1700 кг/м3.
От бетоновия възел най-вероятно ще ти докарат хоросан, който е с 200 кг по-лек.
След това се прибавя цимент преди зидането.
tretre написа:
Варо-цименто пясъчен разтвор за зидане на тухли тежи 1700 кг/м3.
От бетоновия възел най-вероятно ще ти докарат хоросан, който е с 200 кг по-лек.
След това се прибавя цимент преди зидането.
Това което продават в торбите с пясък,готовия разтвор,вар ли е или хоросан

Тема "Въпрос за варов разтвор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: