• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 34
Всички въпроси за вилата.
JuliS - специалист
Уф, не знам дори как да си формулирам въпроса...затова ако ви се стори твърде неразбрано не ми се сърдете! EmbarassedИ аз точно незнам какво искам. Върти ми се идея в главата...ама не мога да я доосмисля та затова искам малко помощ.
Вчера се сдобихме с парцел във вилна зона в който се оказа че има бунгало , нямаше го отразено на скицата а всичко е обрасло с високи растения, че едва след покупката при щателен преглед на парцела се оказа че си имаме такова. Не искам да го разваляме на този етап. не се очертава строеж в близките 2 години - поради финанси естественно. Но след като изкореним всички храсти и бъзаци. След като окосим избуялите до главата ми драки и разнородни тревисти видове. След като окастрим овошките /ябълки , сливи, череши, праскова и 2 ореха/ си мисля да постегнем и него. Сега да ви го опиша. Намира се в най долната част на парцела. Дървено е. Външно е доста стабилно и съвсем не лошо. Като руска къщичка. С кръгли дървета. Полегат покрив. Един прозорец , врата и по-малък прозорец до нея. Вътре е 1стая + нещо като бокс, ама...не съвсем...по скоро преградна стеничка на 1/4 от площа. Подът е бил с дюшаме но е поизгнило и трябва да се намисли друго решение. От страни има средно голям орех който гарантира добра сянка през жегите. Идеята ми е да пусна шапрон одпред и така да оформя веранда. Декоративна оградка на същата тази импровизирана веранда и евентуално барбекю. трябва да се завъди и трава отпред и съответно няколко лехи с цветя. Няма вода в него но има наблизо минаващ водопровод. Светла боя външно и лампи -фенери на стената до вратата. Тук вече искам съвет относно самата веранда и идеи за пода вътре. Шапронът -тента ли да бъде, или ондолин?/май така се казваха онези накъдрените покривни плоскости в МЕТРО
Да разширя ли цялата стая и да сложа голяма маса с пейки?Или пък малко диванче с кръгла масичка +1-2 етажерки За спане не може да говорим - защото сме 5членно семейство и няма да ни е конфортно. Другият ми въпрос е каква трева да посея отпред , като се има в предвид че се пада под ореха, и кога трябва да я посея- есента или пролета? И последно....дано вече не съм ви писнала какво да правя със санитарният възел. Няма канализация. Има ток ,водопровод, и от следващата година дори газопровод, но канализация -не!
Много ще ви бъда благодарна за всеки един съвет. Имам голям интусиазъм и искам наистине да се получи нещо приятно и хубаво с не много средства. Като разбира се съм длъжна да спомена че мъжът ми има златни ръце и по идея и картинка се справя много добре!
Предварително ви благодаря! bouquet
ето и една снимка:
http://www.bgphoto.net/photos/2384/o632 ... 968750.JPG
не се вижда много ...ама понеже се беше "крило години там в шубраците...
:-D [/img]
Последна промяна от JuliS на ср юли 08, 2009 10:04 pm, променено общо 2 пъти.
Тани - модератор
Една снимка струва колкото 1000 думи :-D :-D Тревата можеш да я сееш почти целогодишно има такива за сянка! А иначе за санитарния възел ще ви е необходима септична яма - има такива теми във форума - разгледай ги!
Тани - модератор
Ето я малко пооправена набързо!И сега идва ред на Емералд да се развири с идеите! :-D :-D :-D

Прикачен файл

o632949816097968750-1.jpg
o632949816097968750-1.jpg (171.2 KиБ) Видяна 35159 пъти
JuliS - специалист
забравих да напиша че размерите са 2,20/4м
Покривът е дървен обшит с ламарина. Външната конструкция е от обработени масивни дървени капаци. Конструкцията е също дървена и много стабилна.
boito - напреднал
Първото което трябва да направиш е да почестиш хубаво бурените около него...щом искаш да правиш верандичка и да садиш цветенца.не се вижда покрива на бунгалото от какво е...но няма да ти е проблем да си направиш покрив и на верандата дори мисля че ще е по красиво ако го направиш с дървена конструкция..все пак ще се връзва с дървената къщичка.за пода вътре не се вижда на какво ниво е..по високо ли е от земята или дъските вътре са наравно със земята..направи повече детайлни снимки и ще се опитам да ти помогна с каквото мога
JuliS - специалист
Благодаря :-D
Утре сме там да чистим бурени и драки!
Ще направя и хубави и подробни снимки на бунгалото.
Дъските са наравно със земята...на те трябва да се махнат-изгнили са. Мислим да отлеем плоча ,която да продължи и навън към импровизираната веранда. Добра идея е с дървен материал...обаче си мисля че ще излизи доста по скъпо...което не ме устройва на този етап.
Вътре е обковано с фазери, но и тях ще махнем и ще сложим шпертлатови плоскости 1см. върху които ще лепим тапети предполагам - за да стане по светло и оптически да увеличим пространството.
Но това всъщност ще го коментираме след утре вечер , когато ще кача подробни снимки.
А ти след като си решил да ми помогнеш :wink: :-D може да помислиш върху вариянта "задъннена стена на верандата - дясна - където да се направи барбекю съответно с комин и помощна маса. Както и за вътрешно функционално обзавеждане на тази "огромна"площ от 4м/2,2м :-D
Предварително многооого ти благодаря!!!!!
JuliS - специалист
ето тук ...след два дена разчистване на бурени и ....змии :evil:
отпрахме всички стари фазери вътре, през седмицата ще махнем и изгнилото дюшаме - последно ще излеем бетон вътре и пояс около цялото бунгало.
От том нататък искам идеи , пък ако са придружени и с чертежи ще черпя бира и кабапи :-D
П.П. Между другото се оказа че има доста тротоарни плочки. Може би към 50-60бр.

Прикачен файл

12.GIF
12.GIF (95.3 KиБ) Видяна 35053 пъти
boito - напреднал
Да,няма да е лошо да си направите подложен бетон във и около бунгалото..но също помислете и за дренаж щом пода ви е на нивото на земята,защото после може да имате страхотна влага вътре.Има много варианти за направата на покрива и на верандичката..но най важното е да го направите така както ще ви харесва,дори и по бавно да стане важното е да радва очите ви,за мен най хубаво ще е с дървена конструкция на верандата но това си е само мое виждане,
JuliS - специалист
ето така бих искала да изглежда в завършен вид!
това е само 1/4 от терена. Разположението на дърветата е такова , макар че съм ги нарисувала еднакви, това са люляк, орех, филче, и сливи.
Верандата ще е дървена конструкция и ондолин отгоре. А отдолу мислим да я настелим с наличните тротоарни плочки.
Вътре ще е със стириопор 3см изолация и шпертплат 1см. Въпроса е отвън с какво да се боядиса?! :?: Мисля си че с блажна боя ще стане много трудно, защото това са все пак капаци и няма да може да се нанася равномерно и леко. Чудя се за боя Сократес????тя е за външни условия и се нанася много лесно и покривно???Но незнам да каква степен защитава дървото???? И така, почвам пак с въпросите, макар че ставам досадна...ама все с някого трябва да се консултирам...
1. Трябва ли да изора терена, за да получа равномерно равна площ която да засея??
2. Оградата въпреки че съм я нарисувала със зелени коли, вероятно ще са циментови оградни! Трябва ли да им отливаме цял бурдюр или може и само стъпки???
3. След като отлеем пода вътре какво е решението за покритието отгоре????Ако не направим дренаж /нямам си на идея всъщност как се прави такъв под плоча :?: / можем ли да покрием с ламинат???Ще има ли влага, при положение че ще изолираме основите с бетонов пояс????
4. Хич ли не ви представлява интерес преустройството на нищо в нещо че никой не се включва с идеи и предложения???/това последното на шега - не се сърдете/ :-D

Прикачен файл

bungalo.gif
bungalo.gif (125.58 KиБ) Видяна 35026 пъти
boito - напреднал
1.За боядисването на външната част на бунгалото ,можеш да го направиш точно с тези лакове за който пишеш,незнам в какво състояние е в момента,дали е лакирано сега или не.но с корабен лак накрая ще му гарантираш дълъг живот...за дренаж ти казах защото ако пода ти е направо на нивото на земята влагата минава през цимента,трябва и върху това да помислите за да нямате проблеми после...има хидроизолационни матириали който се нанасят като боя върху бетона,а за оградата няма да е лошо да е с бетон изцяло от долната страна,висок поне 30 см
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 34

Тема "Вече не питам за бунгало - а за нещо повече!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: