Всички въпроси за вилата.
volverine - специалист
Привет приятели,
направих си пристройка към къщата, която на парктика се явава в/у гаража, така до тук добре.
Въпроса ми е следния, с какво да закрия дървените греди на тавана вместо да правя така наречения "кара таван", не ми се прави такъв понеже ще стане много тежка конструкция.
Питах на няколко места дали мога да ги закрия с ПДЧ или МДФ но казаха че с времето ще се накъдрят от влага и тем подобни фактори.
Мисля си за вариант с ОСБ, дали ще стане?
Моля помагайте.
П.П. Ако темата не е за този раздел се извинявам, понеже не можах да преценя за кой е.
EDI - майстор
Точно за това е ОСБ-то.Има и влагоустойчиво /скъпичко е/, но обикновеното също върши работа.
Spokoiniq - майстор
в тая връзка с ОСБ-то, бубите кльопат ли го или заради лепилата не му се кефят?
volverine - специалист
1. С какво да го обработя, за да не го ядат разни гадини и да издържи по-дълго във времето?
2. С каква дебелина трябва да бъде, понеже ще се разхождам върху него и трябва да издържи над 110 кг :ops:
Гредите са разположени на 50 см разтояние една от друга.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Няма да го обработваш. Това не го ядат. Ще вземеш импрегнирано, за всеки случай. Дебелина над 2см.
Какво ти е кръвното?
volverine - специалист
Не разбрах какво общо има моето кръвно колега но е 125 на 80м но понякога се качва на 140 на 95 в стерсови и много изнервени и напрегнати дни.
Благодаря много за съветите колега.
parvev - специалист
n_a написа:
Няма да го обработваш. Това не го ядат. Ще вземеш импрегнирано, за всеки случай. Дебелина над 2см.
Какво ти е кръвното?
като ти кажат цената гледай да не .........,затова н-а те пита как си с кръвното
volverine - специалист
Ако е много скъпо ще търся друга алтернатива.
Ами ако някой каже каква е цената ще се подготвя психически предварително :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Прости, чак сега прочетох внимателно.
Не мисля, че с OSB ще е по-леко. И не мисля, че конструкцията няма да издържи тежестта. Опиши я. Да помислим за оптималния вариант.
parvev - специалист
ако можеш качи снимки ,нещо конкретно разстояние м/у греди,така малко гадаем

Тема "Съвет относно покриване на таван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: