Всички въпроси за вилата.
dipetrov - помощник
Направих си малко шадраванче в двора като го излях с теракол цимент икаквото имаше под ръка. От ремонта в банята ми беше останал и някакъв течен силикон за запечатване на фуги та омазах стените с него. Ами просто си попи за една вечер с какво да изолирам измажа или нещо друго стените на шадраванчето то е малко около 1.5м в диаметър.

ПП Предварително се извинявам за питането не можах да открия нещо подобно по темите може и да има но не успях да намеря
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Как да откриеш нещо подобно? Нима си виждал басейн на гол цимент? Да коментирал ли и с теракол цимент икаквото имаше под ръка.. банята как я направи? Нещо плочки не артисаха ли?
Всъщност как го изля? Ако е без арматура, направо да не го мислим.
tinalex - специалист
Надявам се чи има арматура и стените са дебели поне 5см.Ако няма видима пукнатина през която да изтича водата,значи я пропуска през стените.Опитай да махнеш сега този силикон-може със телена четка на флекс.Сложи очила.Вземи водно стъкло и с концентрата мажи обилно върху изсъхнали стени.Като изсъхне добре-пак.Другият добър вариант,но и по-скъп е с хидроизолационна замазка-продава се на разфасовки 1, 5 и 25кг.Скъпичка е.Може да се маже с четка дебело.Ако не си сложил арматура се е спукало вече-продава се полиетиленово дебело фолио на кв.метър.Разкроява се и се лепи с лепило по стените.Ако ти се занимава,провери дали има пукнатина.Изпразни го да изсъхне добре и налей обилно вода в пръстта около него.Влагата ще излезе на шуплите или пукнатините.После мажеш със прозрачен санитарен силикон където трябва.Аз бях така-3 цепки дълги по метър-замазах ги и от тогава няма загуби.Много дълго стана.Успех.
dipetrov - помощник
С арматура е телена и после с рабица няма пукнатини явно си пропива през теракола. Гадното е че когато беше само дупка /почвата е почти 100 % глина/ я напълних за проба и остана 10 часа пълна а с излятия теракол и цимент се изпразни за една вечер.Не е за плочки шадраванчето е малко и го направих малко на майтап. Мерси за съветите ще пробвам.
dipetrov - помощник
Ами минах го с четири слоя Аквамат стана гладко хубаво и пак попива без никакви пукнатини е. Сега какво с водно стъкло отгоре става ли. Май накрая наистина ще го облепя с фолио. Не може ли с нещо да се импрегнира . Не ми се ще много с фолио защото шадраванчето е малко и не много дълбоко и имам чувството че фолиото ще го загрози.
tinalex - специалист
Да не пуска около сифона или отвора за източване?Имаш ли такъв?
NeoBoss - специалист
дай някаква снимка да видим може да е нещо друго знаем ли... вкопано е в земята ли извън него ли е. Пробвай с още някакъв вид хидроизолация.
dipetrov - помощник
Ами мисля че проблема е в един шуплест камък който предварително боднах по средата и после излях основата. В забитата част няма шупли и дупки но кой го знае. Ще го махна да видя какво ще стане. От друга страна тази хидроизолация която сложих на четири слоя уж е за резервоари дори и за питейна вода а се мокри като обикновен цимент. Трябва ли хидроизолацията да стои като мокър цимент явно попива през нея може и малко да е ама все пак пропива.

Тема "Съвет за шадраван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: