Всички въпроси за вилата.
vinse - помощник
Един приятел се занимава с дезинфекция и дератизация и за тия ултразвукови щуротии казва следното - виждал съм подобни джаджи горе-долу в половината от мазетата и апартаментите в които съм работил и ако наистина действаха да съм останал без работа преди мнооооого години :lol:
Срещу гризачи доста добре действа горе-споменатия начин с лепило върху картон и примамка (примерно семки), стига да не е някой 20 сантиметров плъх ще изловите гадините много бързо.
При хлебарките положението е по-сложно, защото тия гадове с времето май придобиват някаква резистентност към отровите и това, което сега им действа не значи, че ще им действа след 2 години, та там продуктите май се променят през някакво време.
ribnikolaevi - майстор
Купих си такава машинка, поръчах я през OLX. Избрах тази, която беше обявена на най-ниска цена. Пет-шест лева. Включих я и пред нея поставих една ябълка (любим деликатес в менюто на моите плъхове). След ден ябълката беше сериозно нагризана. Впоследствие заложих капана с примамка ябълка в него отново пред включената машинка. И на другия ден вече имах улов.
За съжаление подобен начин на борба с гризачите не е ефективен при мен. Искам да си ползвам мазето, като складирам в него домашни ябълки, картофи и каквото друго дойде. Затова и реших да пробвам с машинката, искам да се предпазя от влизането на подобни твари, а не да ги ловя след като са обходили, нахапали, попрепикали и какво ли още не това, което ще консумирам вкъщи.
Дали защото избрах най-евтиния вариант, дали защото не действат машинките (няма как да проверя дали всъщност излъчват някакъв звук извън зоната на чуваемост от човешкото ухо), но при мен се оказа неудачно решение.
Залагането на отрова също не е опция. Едно че като умре в някой ъгъл плъхът ще се размирише, второ че пращам и децата в мазето понякога да вземат нещо.
Все още търся начина за предпазване от гризачи, предпазване от влизането им.
Neno Er - специалист
Изводът е един. Опразваш мазето до голо. Оглеждаш го навсякъде и всички рискови места от където може да влезе тази гад се замазват. За предпочитане е в замазката да поставиш натрошени на ситно стъкла. И след това никога да не оставяш вратата дори и леко открехната, те са като духове.
Аз ги моря с лепилото, но в мазето нямам нищо което да ги отклони от заложената примамка.

Тема "Ултразвукови машинки против гризачи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: