Всички въпроси за вилата.
Здравейте, тази година финализирах така очаквания фамилен басейн /басейнче/, но ето че пак проблеми и то големи. Напълних го с вода сложих нужните препарати както трябва и........дойдоха пчелите :sad: неможе да се влезе. та това е и питането ми ако някой знае нещо как да се оправя с ПРОБЛЕМА нека пише. ще съм благодарен на всички отзовали се.
nanna_77 - напреднал
Направи им поилка или поилки
ZMeyGorianin - майстор
Не знам колко ти е голям басейна, но на моя/ 3.6м. диаметър надуваем/ монтирах от "шатрите" за 30-на лв. с прикрепени отстрани стари пердета. Така вътре не влиза нищо летящо както и прах и листа.
crez - майстор
nanna_77 написа:
Направи им поилка или поилки
Ако човека има пчели, но няма начин да спреш чуждите, пчели от всички кошери в радиус 3 км. ще пият от там. Те не се притесняват даже от хлора във водата. Моите пчели не пият от моята поилка, сега има поилки които се слагат на самата прелка, тогава , да. Няма оправия, осите също са проблем. Редовно имам ужилен някой внук в басейна.
kabel96 - специалист
Цитат от друг форум.

Бях чел съвети на някакъв американец, как да си опазим басеина от пчели. Разтваряш 1/4 куб. см. препарат за миене на чинии (малко за да не ги умориш веднага) в 1 л. вода и с разтвора пръскаш пчелите които се навъртат наоколо. Те след това комуникират с другите от кошера, че мястото не е добро за посещение и за известно време се отърваш от тях. Не знам доколко ще работи това в твоя случай, но нищо не пречи да опиташ.
Здравейте, благодаря за бързите отговори.
Аз лично нямам кошери, но комшиите от двете ми страни имат. Виждам че са сложили поилки на около 4-5м от кошерите си, но проблема си остава. Отделно аз съм сложил поилки на 3-4 места около оградите /стари корита/, които също са пълни с пчели. А иначе басейна не е голям 5x3м , пави ми впечатление че кадето има течение от дюзите пчели няма, но има едно кътче което течението не го лови и именно там е пълно с пчели а най-лошото е че от там се влиза в самия басейн и има места за сядане.
Незнам тези обществените басейни как ги опазват от пчели и оси. Пръска ли се с нещо, във водата ли се слага препарат, със ултразвукови устройства ли.......
NeoBoss - специалист
градските басейни са с препарати , незнам ти какво си слагал но само хлор няма да ти реши проблема. Сложи в поилките мед така ще ги предпочитат много пред басейна.
PLOCHKATABG - специалист
Продават едни маркучлета с много ситни дупчици, за овлажняване на въздуха, ако се пръска наоколо, мисля, че би трябвало да не припарват, мокрят им се крилата. Не знам дали е актуално и дали би помогнало, някой да сподели, ако е монтирал подобни пулверизиращи маркучи.

Тема "Голям проблем с пчелите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: