Всички въпроси за вилата.
Здравейте
Пак опрях до форума.
Взех наскоро една малка и стара вила на която тавана и е от фазер.Нямам намерение да го подменям тази зима но искам да си сложа печка.Явно до сега този който е ползвал комина е бил с малка печка и не е могъл да запали тавана от фазер.Проблема е че моя печок си е голям и ако се свържа със стария комин на къщата аз ще успея да го запаля.Мисля си дали да не избия дупка в стената и от там да извадя направо буриите и с някаква шапка да използвам тях като комин.Лошото е ,че импровизирания ми комин ще е на нивото на началото на покрива и можеби ще опуши всичко.Незнам ,помогнете с идеи ако може преди да съм направил някоя непоправима глупост.Благодаря :lol:
NeoBoss - специалист
на това ниво просто няма да дърпа и ще опушиш цялата къщурка...

защо не облицоваш комина със каменна вата.
ArturDent - Почти Безобиден
Сега само уточни - комин ли имаш предвид или кюнец.
Ако е комин - доста трудно можеш да запалиш каквото и да е.
Ами една метална тръба стърчи от тавана и нагоре е направена с тухли и завършва над билото на къщата-трябва да е комин,не знам разликата с кюнец.Но самия път който трябва да изминат буриите до комина е дълъг и ще са на 3 см от фазерния таван.А каменната вата може ли да се опира в буриите и да и няма нищо.Дали ще мога да я натикам между тавана и буриите за изолация?
Transporterr - специалист
Lubo Stoynev написа:
.А каменната вата може ли да се опира в буриите и да и няма нищо.
може, но ако можее добре да има поне някой см. дистанция.все пак издържа на няколко стотин градуса ватата.

Lubo Stoynev написа:
Дали ще мога да я натикам между тавана и буриите за изолация?


Зависи колко го желаеш :)
Благодаря ЗА ОТГОВОРИТЕ.Май ще си реша проблема с огнеупорен гипскартон

Тема "въпрос за комин" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: