• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 19
Всички въпроси за вилата.
mrm_1 - напреднал
Ами що не вземеш да сложиш и от дясно една цепеница :) , ама читава де издокарана и тя да покрие растоянието между тухлите и стената , а относно заоблениея първи плот нищо не ти пречи да му набиеш шишове и да си го докараш(доотлееш) до по нормална форма , и следтова си обличаш и него с гнайс .
А отдолу задължително да укрепиш първия плот с някакви крачета да не отиде хубавата работа на вятъра !
Red_line - специалист
от 3 страници само около 6-7 мнения по темата :? по добре я заключете
hristomirov - специалист
Red line ,искам да ти кажа, че идеята ти е страхотна и до тук коментарите,макар и някои от тях излишни,би трябвало да те ориентират към подходяща насока :) Аз бих подходил към проекта ти като стил дървената къщичка ,която съм показал и барбекю, каквото ти харесва! За баня също пускам снимки които смятам за добра идея!
P.S.Благодаря на mrm_1 -ще се възползвам от съвета!

Прикачен файл

DSC04314.JPG
DSC04314.JPG (26.31 KиБ) Видяна 10252 пъти

Прикачен файл

DSC04315.JPG
DSC04315.JPG (43.79 KиБ) Видяна 10252 пъти

Прикачен файл

DSC04316.JPG
DSC04316.JPG (32.86 KиБ) Видяна 10252 пъти

Прикачен файл

DSC04317.JPG
DSC04317.JPG (32.06 KиБ) Видяна 10252 пъти

Прикачен файл

DSC04318.JPG
DSC04318.JPG (32.03 KиБ) Видяна 10252 пъти
Red_line - специалист
hristomirov благодаря много за идеите за банята :prayer:
mrm_1 - напреднал
ауу това с каманите в банята е мн новаторско , браво стои доста интересно ! :klatsch:
vancho20 - специалист
mrm_1 написа:
Може да е по скоро едно до друго или ако искаш чеверме то започва доста по от ниско, или както каза колегата отпред барбекюто отзад пеща !
Как е устроен кумина на пещите в долните две снимки. Питам защото ми се струва че ще се губи топлината нагоре. Тези които съм гледал нямат кумин, всъщност имат но той е пред капака на пеща и докато се загрее капака е отворен и димът излиза от пеща и влиза е куминното тяло. След загряване на пеща се изважда жарта поставя се аганцето и след затварянето му се замазва капака с тесто и така вътре се получава равномерна температура навсякъде.
В момента правя такъв подобен проект само ,че скарата ще е от ляво а пеща в ъгъла.
Изображение


Изображение
pipbel - майстор
Как е устроен кумина на пещите
vancho20 , няма да ти кажат майсторите, не бъди наивен.
Това им е занаята.
Или ще ти отговорят така, че нищо няма да схванеш....все едно аз да ти говоря на латински :-D
Пък и по принцип не е много желателно и функционално изпълнение с такова разположение на пещта спрямо барбекюто.

PS КОМИН
vancho20 - специалист
pipbel написа:
няма да ти кажат майсторите

Пък и по принцип не е много желателно и функционално изпълнение с такова разположение на пещта спрямо барбекюто.

PS КОМИН
Аз мислех ,че на форума потенциала му е в точно това (идеи,съвети, трикове) а не тайни и загадки.
И кое не му е функционално с такова разположение.
tarantino86 - помощник
Здравеи Red_line би ли ми казал с коя програма си направил проектчето на барбекюто.
мерси предварително
mrm_1 - напреднал
vancho20 написа:
mrm_1 написа:
Може да е по скоро едно до друго или ако искаш чеверме то започва доста по от ниско, или както каза колегата отпред барбекюто отзад пеща !
Как е устроен кумина на пещите в долните две снимки. Питам защото ми се струва че ще се губи топлината нагоре. Тези които съм гледал нямат кумин, всъщност имат но той е пред капака на пеща и докато се загрее капака е отворен и димът излиза от пеща и влиза е куминното тяло. След загряване на пеща се изважда жарта поставя се аганцето и след затварянето му се замазва капака с тесто и така вътре се получава равномерна температура навсякъде.
В момента правя такъв подобен проект само ,че скарата ще е от ляво а пеща в ъгъла.

Колега при нас нещата са мако по модернизирани това което го гледаш на отвора на пеща не е ламарина и не се замазва с тесто , а си е готова вратичка направена по поръчка с изолация така че да се ограничи максимално излизането на топлината през вратичката.
А относно комина , малко по напред в темата коментирахме с един колега , каде по какав начин и как се подвежда комина.
Но пак ще кажа ,,,, комина се залага отстрани на пеща от към страната към която ще е BBQто и отвора трябва да е на ниво вратичката , да не е на върха на купола защото цялата топлина ще бяга през отвора и там се монтира и една клапа , която трябва да е добре изработена да не пропуска топлината и така , зидаш и нагоре ги събираш двата комина в един общ.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 19

Тема "Проект "Барбекю +" Почна се......." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: