• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
Всички въпроси за вилата.
stenmark - специалист
stoynkube Добре се е получило.Със какво зида тухлите.По случайност днес почнах моето барбекю и зидарията с термо теракола направо ме изнерви.Тоя теракол няма нищо общо със другите.След като се разбърка веднага става като глина,не лепи толкова изобщо ужас.Утре ще видя дали са се хванали тухлите,че и част от зида е наклонен.Май се вкарах в кофти филм ,но вече е късно.Един приятел има само на пода и първия ред огнеупорни тухли и няма проблем.Досега е изгорил поне 5куб.дърва и всичко си е о.к.
kirililiev80 - напреднал
stenmark написа:
stoynkube Добре се е получило.Със какво зида тухлите.По случайност днес почнах моето барбекю и зидарията с термо теракола направо ме изнерви.Тоя теракол няма нищо общо със другите.След като се разбърка веднага става като глина,не лепи толкова изобщо ужас.Утре ще видя дали са се хванали тухлите,че и част от зида е наклонен.Май се вкарах в кофти филм ,но вече е късно.Един приятел има само на пода и първия ред огнеупорни тухли и няма проблем.Досега е изгорил поне 5куб.дърва и всичко си е о.к.
аз моята я зидах с хума(сива глина) става и с червена лепи много здраво става зашто се набутвате с лепила които не стават.ето снимки http://kirililiev80.snimka.bg/hobby/furna-pesht.587057
pipbel - майстор
Хмм, интересно :?
stenmark, да не би да ти е нещо калпав термотеракола (изтекъл срок, съхранение) ?
И аз възнамерявах да го полвам, тъй като имаше няколко много позитивни мнения тука за него.

kirililiev80, предполагам имаш предвид това на снимката.
Колко сол добавяш ? Изобщо ли не полваш цимент? Дай рецептата на разтвора ако обичаш.

PS Мяркал съм го като че ли тоя чувал с шамот на Бриколаж. И не помня , ама не беше голяма цифра май.

Прикачен файл

023146045.jpg
023146045.jpg (100.29 KиБ) Видяна 6637 пъти
Transporterr - специалист
на торбата на теракола пише как се употребява.
след първоначалното разбъркване трябва да се остави за 10на минути, след което отново се разбърква, и се добавя вода.това може да се повтаря няколко пъти, но не по-късно от час-два.Ако толкова бързо стяга на тухлите, може да ги киснете в вода предварително :wink:
Самият 'термотеракол' не притежава качествата на нормалния и не е толкова здрав.
Но нищо не пречи да зидате с нормален или флекс :)
stenmark - специалист
Естествено че съм прочел начина на употреба.Веднага след като се разбърква и стана на глина.Тухлите ги киснах във вода.Мирише доста лошо макар че това няма значение.Не е изтекъл срока на годност и е стоял една седмица в багажника на колата.Шамота тук е 20лв/теракола е 23лв на Боро/така че голяма разлика няма.Днес ходих на вилата и тухлите са се хванали здраво.Аз обаче изидах отстрани с итонг и разтоянието между него и огн.тухли запълних със замазка.Едно е сигурно че ако бях зидал с флекс сигурен съм че нямах да имам проблеми.
kirililiev80 - напреднал
kirililiev80 написа:
stenmark написа:
stoynkube Добре се е получило.Със какво зида тухлите.По случайност днес почнах моето барбекю и зидарията с термо теракола направо ме изнерви.Тоя теракол няма нищо общо със другите.След като се разбърка веднага става като глина,не лепи толкова изобщо ужас.Утре ще видя дали са се хванали тухлите,че и част от зида е наклонен.Май се вкарах в кофти филм ,но вече е късно.Един приятел има само на пода и първия ред огнеупорни тухли и няма проблем.Досега е изгорил поне 5куб.дърва и всичко си е о.к.
аз моята я зидах с хума(сива глина) става и с червена лепи много здраво става зашто се набутвате с лепила които не стават.ето снимки http://kirililiev80.snimka.bg/hobby/furna-pesht.587057
зидах с това на снимката сива хума от близкия баир сол (готварска или от по едрата морска )на око една шепа на кофа шамот взех от месното топливо 5кг 3.80лв една мистрия на една кофа хума лепе много не може да си изчистиш ръцете чак. п.п.един стар маистор ги прави само с хума(сива глина)и обикновенни плътни единички и няма проблем
kirililiev80 - напреднал
pipbel написа:
Хмм, интересно :?
stenmark, да не би да ти е нещо калпав термотеракола (изтекъл срок, съхранение) ?
И аз възнамерявах да го полвам, тъй като имаше няколко много позитивни мнения тука за него.

kirililiev80, предполагам имаш предвид това на снимката.
Колко сол добавяш ? Изобщо ли не полваш цимент? Дай рецептата на разтвора ако обичаш.

PS Мяркал съм го като че ли тоя чувал с шамот на Бриколаж. И не помня , ама не беше голяма цифра май.
зидах с това на снимката сива хума от близкия баир сол (готварска или от по едрата морска )на око една шепа на кофа шамот взех от месното топливо 5кг 3.80лв една мистрия на една кофа хума лепе много не може да си изчистиш ръцете чак. тази хума освен че става за фурни за леарски отливки същто е много лечебна може да видите у гууглето и се продава в аптеките :supz:
kirililiev80 - напреднал
колко ми излезе всичко до тук:тухли от старата акумолираща–0лв тухли стари плътни от едно време останали -0лв хума от близкия баир -0лв пясък,баластра от реката -0лв труд (моя милост)-0лв. шамот -6чувала по 3.80-22.80 цимент 5 по.4.30-21.50 сол 3 пакета общо -1лв. желязо старо каквото имаше по двора-0.лв плочки мострени с силикон озад почистват се и са ок.от 27лв.кв на 5 лв-10лв. червените фризчета 20 бр.по 70ст. -14лв. лепило една тотба -7 лв. това е всичко мисля.та общо:76.30лв. :supz: =D> :shock:

Прикачен файл

DSC02681.JPG
stenmark написа:
stoynkube Добре се е получило.Със какво зида тухлите.По случайност днес почнах моето барбекю и зидарията с термо теракола направо ме изнерви.Тоя теракол няма нищо общо със другите.След като се разбърка веднага става като глина,не лепи толкова изобщо ужас.Утре ще видя дали са се хванали тухлите,че и част от зида е наклонен.Май се вкарах в кофти филм ,но вече е късно.Един приятел има само на пода и първия ред огнеупорни тухли и няма проблем.Досега е изгорил поне 5куб.дърва и всичко си е о.к.
всичко е с този шамот, но нещо не ми харесва и на мен как лепне.отвън я намазах с шамот и по една мистерия лепило за плочки на 10 кг.сега мисля да я изолирам с каменна вата и минерална мазилка пък каквото стане :?
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19

Тема "Проект "Барбекю +" Почна се......." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: