• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10
Всички въпроси за вилата.
kabel96 - специалист
Червеното са керамични коминни тела 35/35 и кръгъл отвор 28 вътре.Бялото под тях е ятонг и май трябваше да кажете че не става по рано щото в статията на направи си сам точно с такива пише да се направи . http://www.napravisam.bg/?id=visuals&sid=134 На кого да вярвам.Ако се ронят естествено ще ги махна но не може ли да ги измажа отвътре с нещо като огнеупорния теракол за 1400 градуса и готово.Аз имам немско лепило до 2100 градуса.За тавата обратно си ме разбрал по малка е.Следва каменна вата на пеща и предложете някаква мазилка за комина но това като се върна от чужбинско.Тогава преди да продължа ще го напаля яко и ще видя за какво става въпрос.
Transporterr - специалист
жив и здрав дано да устискат гъзобетнчетата
тоя дето е в статията защо ли си е скрил лицето само се чудя :lol:
просто с тухли става по здраво и по дълготрайно. измажи ги с лепило флекс или огнеупорен теракол тези газовибеточета (щом са ти любими ) .макар че малко като в приказката -скъпи на триците ефтини на брашното ша дадеш 30 лв за теракол и ше се вреш да го мажеш вместо да го изидаш и да стане гарантирано здраво..
Тука не притурям колко лепило ще ти падне на главата и пцуваньето :?
Последна промяна от Transporterr на вт апр 13, 2010 9:40 pm, променено общо 4 пъти.
kabel96 - специалист
Щом казвате смени ще ги сменя.Колега снимката в сайта ти на езерото в вили Костенец ли е правена.
Transporterr - специалист
бинго имаме участник познал верният отговор ;)
kabel96 - специалист
Изображение Изображение
Аз съм готов.Първите леки тестове са повече от успешни.Сега по празниците предстоят серия тежки тестове.Материалите излязоха около 700 лева.Труда си е мой и е към 10 дена по около 4-5 часа на ден.Откъде може да се намери метална скара за камината че тая която имам е много хилава.
pipbel - майстор
Аз съм готов.Първите леки тестове са повече от успешни.Сега по празниците предстоят серия тежки тестове.Материалите излязоха около 700 лева.Труда си е мой и е към 10 дена по около 4-5 часа на ден.
kabel96, поздравления от мен за ентусиазма и хъса. :klatsch:
Даваш много ценна информация. Точно в момента съм на тази вълна.
Сигурен съм че не си направил груби грешки и всички тестове ще са ОК.
А и си си спестил над 2800 лв понеже по последни данни за такова нещо майсторите вземат 3500+ лева.
Да ти е честита придобивката :2thumbs:
stiv1961 - майстор
Браво-суперско е станало.Само не си постнал снимка на изграждането на комина.Не разбрах комина на барбекюто и пещта къде се събират.
Последна промяна от stiv1961 на пон май 03, 2010 8:12 pm, променено общо 1 път.
ArturDent - Почти Безобиден
Стефан написа:
Ако си го правиш сам, е безплатно. За сметка на това, удоволствието от собствената работа е върховно.
Да, удоволствието е голямо, но ако сбъркаш само се ядосваш, а иначе имаш повод да псуваш майстора при всеки поглед към "изделието".

Към kabel96: добра скара потърси във фирмите които правят камини. при късмет можеш да намериш и добра чугунена. На него например рибата не залепва.
А мазните пържоли никога не залепват ;)
Сериозно за да не залепне нещо на скарата, не е нужно да се маже с нещо, а да е силно загрят метали когато слагаш месото. Ако не е месо - няма значение, другото е само за аромат и се изхвърля ;)
Последна промяна от ArturDent на вт май 04, 2010 5:14 am, променено общо 1 път.
Transporterr - специалист
Стефан написа:
pipbel написа:
...по последни данни за такова нещо майсторите вземат 3500+ лева.
Да ти е честита придобивката :2thumbs:
:lol: Ще вземат, ако има кой да им ги даде. Моята калкулация показва, че ако ти го прави друг, труда е 425 лв. Ако си го правиш сам, е безплатно. За сметка на това, удоволствието от собствената работа е върховно.

Само тия майстори да не забравят в какъв форум се намират. НАПРАВИ САМ.
няма как има кой да ги подсеща:lol:
а ти уважаеми що не допълзиш обратно от там отдето си изпълзял :wink:
vancho20 - специалист
Колега kabel96 тавана в пеща заоблен ли е като свода или завършва с ъгъл в средата?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10

Тема "Чертеж барбекю" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: