Всички въпроси за вилата.
dimovdid - специалист
Здравейте, Колеги!
Отварям нова тема, за да не смесвам темите с теракота и мозайката.
На вилата част от тавана на едната стая е открита тераса, върху която няма козирка или навес. След като вали плочата пропуска и прокапва вода от тавана.
Въпросът ми към Вас е: Как да положа мозайката(не ми се влагат много средства за гранитогрес), така че да стане добра спойка и да не се разхлопа след време. Къщата е 15 годишна, т.е. достатъчно стар бетон. Четох някъде, че първо добре трябва да се намокри плочата с вода и след като попие добре да се положи флексово лепило и след това мозайката.
Това ли е правилната процедура или има по-добра технология?

Благодаря Ви!
Поздрави! Димо
vipltd - специалист
Намокри плочата и я шприцовай с циментово мляко.Класика.
filmatoplo - майстор
По принцип се захваща здраво за пода , но после със машината за търкане на мозайка се разхлопва на места .Нали знаеш че като се положи мозайката се проверява за пукнатини и се замастичва.
dimovdid - специалист
Какво значи замастичва?
Трябва ли да се грундира старата бетонна плоча с бетонконтакт, както ми препоръчаха при лепенето на плочки или само се намокря и се шприцива.
Благодаря!
Transporterr - специалист
И двете!
Мозайката важно да спазваш технологията иначе - пукнатини .
mios - напреднал
Няма да ти легне по евтино с мозаика.
boriv - помощник
Здравейте, за да не отварям нова тема ще задам въпроса си тук!Имам подобния проблем като "dimovdid"с тази разлика, че на терасата ще се качва и автомобил, т.е не може да е гранитогрес (според мен)защото най вероятно няма да издържи.Стара плоча която даже е започнала да се руши.С какво ще стане най-евтино и здраво.
dimovdid - специалист
Случайно попаднах на моя тема отпреди 5 години. Отначало направих мозайка, но не хвана добре на някои места. А го правих уж по всички правила и напътствия. Разбих я и положих гранитогрес. Не е мръднал досега. Постоянно е изложен на атмосферните условия, на доста усойно място. И няма теч от тавана под него.

Тема "Полагане на мозайка върху стар бетон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: