• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
wpw - специалист
Миналото лято на петров ден закупих една доста стара къща в околностите на града. Стара е, но е близо (на 6-7 км) и затов се навих да я взема. Кирпичена е, със дебелина на стените около 60см. Мястото е 900 кв.м. Отпред е огромна поляна с няколко 15 метрови орехи. Лятото просто не ти трябва климатик. Температурата в стаите и в мазата е доста постоянна. Миналата есен изкорених всички дървета в двора, просто бяха много стари, неподредени и неподържани от доста години. Есента изорах и даже засях малко чесън. После засях 15 нови дръвчета ... :) Сега с нетърпение чакаме с половинката топлите дни, за да отскочим до там. Вече подготвям и разад за домати .... Отпред, както се вижда е затворена площ с асмалък, които обновявам и скоро ще боядисам ...Ако някои може, нека да каже какви са тези наболи по цялата градина цветя - имаме съмнения за момина сълза, зюмбюл, нарцис... Не знам.
Кладенеца е под навеса и е широк около 1,2, като стените са от нареден камък. Водата е на дълбочина около 8 метра, но интересното е, че нито лятото на миналата година, нито тази пролет се повиши или понижи. Миналото лято, като поливах райграса, колкото и малко да е, измерих, че помпата вади по 10литра вода за 30 секудни, а съм я държал да точи по 3-4 часа и нивото не се променяше.
Има много работа по нея, но... макар и криза и в момента да не мога да правя каквото и да е, мен си ме кефи и знам, че някои ден ще изглежда по-добре. Януари се качвах на покрива и белязах на около 5,6 места къде има течове и скоро ше сът на "черешата".

Прикачен файл

kashta1.jpg
kashta1.jpg (196.8 KиБ) Видяна 7098 пъти

Прикачен файл

kashta2.jpg
kashta2.jpg (188.34 KиБ) Видяна 7098 пъти

Прикачен файл

kashta3.jpg
kashta3.jpg (185.71 KиБ) Видяна 7098 пъти

Прикачен файл

kashta4.jpg
kashta4.jpg (184.36 KиБ) Видяна 7098 пъти

Прикачен файл

kashta7.jpg
постройките в дъното са на съседа.
kashta7.jpg (193.89 KиБ) Видяна 7098 пъти
shotik - майстор
По показаното по снимките ми хареса къщата,терасата/чардака/ ,стълбата към нея и особено кладенеца,защото е под покрив и имаш вода в големи количества,което е много важно за домакинството и двора.Листата на цветята ми изглеждат като зюмбюли или лалета,скоро ще ги разбереш.Може би най-важно е състоянието на самата къща,дано е в добро състояние и да имаш добри съседи !
На приземния етаж се вижда врата и прозорец ,ако това е като маза /или зимник както беше къщата на дядо ми /ще е удобно за съхраняване на разни продукти.
Здрав и жив да я възстановиш по свой мерак и да си я ползваш.
crez - майстор
Браво, шапка свалям на млади хора които се искат да се занимават с реставрация на стари селски къщи. Намери си занимавка като нас. Ако знаеш братче каква работа те чака, но пък и удовлетворението от свършеното с вашите ръчички е огромно. Успех, питай за всичко ние сме по напред с материала по старите селски къщи.
wpw - специалист
Благодаря за подкрепата. Да това отдолу е огромна маза. Имам идея, колко работа ме чака, очите се плашат, но ръцете - НЕ! Единствения ми проблем са паричките, но да сме живи и здрави... ще му намерим начина.
shagrath73 - напреднал
Поздравления и от мен!
romanpm - майстор
Честито градски /родом съм от Шумен/ , с повече фантазия и предприемчивост ще стане прекрасно място :)
wpw - специалист
Ето и едни от първите ми резултати в градината. А като си спомня какъв змиярник беше преди по-малко от година.....

Прикачен файл

kashta10.jpg
и чесъна и лука са сяти още през есента - нямах търпение :)
kashta10.jpg (198.48 KиБ) Видяна 6759 пъти
Делян - специалист
Браво, хубаво местенце може да стане, има мегдан за творене...
pavkatay - майстор
КОЛЕГААААА, трябва да решиш чесън или рйграс. това ще определи насочеността на усилията ти в бъдеще- пари ,или труд и пари ще вкарваш. аз съм раждан и живял само в града, но родителите ми са от село и обстоятелствата ме принудиха да развивам бизнес 7-8 години в селски район- много приятно беше, вкарах доста пари(имаше тогава :| ) в двора и къщата на баща ми и си я направих както ми харесва. и сега майка ми понеже е там коси райграса, чисти пясъчника на децата, баща ми смазва люлката, и си садят зеленчуци в 1/4 от двора- другото е райграс . ако имаш интерес ще публикувам снимми преди-сега, но моите проекти са по- непретенциозни .
wpw - специалист
Искам да изясня малко повече неща. Първо закупих тази къща защото имах малко парички за влагане (имам си основно жилище в града). Второ, направих този избор, защото съм чувал, че къща се купува, когато половинката я одобри. При мен се получи тояно така. :-D Трето - платих за нея, защото е много близко до града и искам да прекарвам там летните жеги. Четвърто, защото и на мен ми харесва. Пето - доста време съм раснал по селата при баби и дядовци, като в последствие и родителите ми напуснаха мноооого по-голям храд от Шумен и до момента живеят на село. Шесто, нямам намерение да я правя "модерна", а само да я постегна (трябва ми баня и тоалетна). Следващия месец ще правя лятна тоалетна - за един душ ще се намери начин. :2thumbs: Миналото лято през август при температура 37 градуса, аз спях по обяд в едната стая С ОДЕАЛО, защото ми беше ХЛАДНО. И като последно, но не и най-маловажно, МНОГО ме кефи да си скъсам плод от дръвчето или зеленчук от градината. Мисля, че за това няма нужда да давам причини.
Малееее :? колко много причини намерих, дали не се самонавивам... :-D, а сетих се един минус - сега нямам толкова време за риболов :sad:
Колкото до райграса и чесъна - решено е: отпред в градинката пред къщата само цветя (грижа на жената) и райграс. Отзад в двора - каквото си поискаме. Аз поисках дръвчета и вече имам :-D , сега поисках заек - до седмица-две ще ви го покажа на снимка. :-D Както и да е, колеги, написаното не е с цел да се заяждам с когото и да е, затова, ако случайно засегна някои, моля за извенение. Желая на всички задраве и късмет и да постигате мечтите си.
  • 1
  • 2

Тема "И аз да се похваля" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: