• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
Искам да попитам някой ползвал ли е услугите на sondaji.com и поточно на (Калоян Господинов)как ви са цените за услугата и да сподели да ли е останал доволен от свършената работа.
Ако сте ползвали някой друг моля дайте някакви контакти за връзка


Благодаря предварително !!!
vladimury - специалист
Аз съм ползвал услугите на едни сондьори от Лозен ( София ), но беше преди около 2 години и останах доста доволен. Тогава беше 110 лв. на метър завършен сондаж. Ако искаш ще потърся телефона и ще ти пиша.
vladimury - специалист
0888901684 - Гошо обади му се и виж какви цени ще ти предложи.
Стефан - майстор
vladimury написа:
Аз съм ползвал услугите на едни сондьори от Лозен ( София ), но беше преди около 2 години и останах доста доволен. Тогава беше 110 лв. на метър завършен сондаж. Ако искаш ще потърся телефона и ще ти пиша.
Аз също се интересувам. Но имам въпрос - плаща се само на завършен сондаж с наистина изкарана вода, или и за неуспешните опити? По какъв начин определят къде да правят сондаж, или на принципа проба-грешка?
Pecatacool - специалист
Ако излезе вода за клиента е добре, ако не излезе - зле, но реално погледнато човека е свършил една и съща работа, трябва да му се заплати.
Познат ми е казвал, че се използват "уж" едни пръчки, които локализират водата, но от неговия опит смело казва, че не се толкова надеждни. По някакъв начин той си преценявал (може би от толкова работа в бранша, окото му вижда по друг начин земята :? )
yaneff82 - напреднал
Естествено е ,че се плаща ако намерят вода ,нали за това се плаща ,ако не намерят за кво ти е тази дупка.Ако тръгнат не с уреди ,а с клонче да търсят вода работата е ясна :lol:
Стефан - майстор
Pecatacool написа:
Ако излезе вода за клиента е добре, ако не излезе - зле, но реално погледнато човека е свършил една и съща работа, трябва да му се заплати.
...:? )
Вярно, че е работил човека. С една малка подробност, че аз искам сондаж с вода, е не надупчен двор. По тая логика всеки с повечко пари може да си купи една сонда, и да се изявява като сондьор. И да си умножава парите, без реално да върши качествена работа.
PLOCHKATABG - специалист
Стефан написа:
Pecatacool написа:
Ако излезе вода за клиента е добре, ако не излезе - зле, но реално погледнато човека е свършил една и съща работа, трябва да му се заплати.
...:? )
Вярно, че е работил човека. С една малка подробност, че аз искам сондаж с вода, е не надупчен двор. По тая логика всеки с повечко пари може да си купи една сонда, и да се изявява като сондьор. И да си умножава парите, без реално да върши качествена работа.
Нищо подобно Стефане, ти когато извикаш сонда, викаш сонда, а не гадател къде има вода. Идва, казваш му къде да дупчи и сондата дупчи, ако не излезе вода си е за твоя сметка.
Що не го викнеш сондьора да ти копае за нефт у дома, кво става, ти нещо не си много в час !

На моята вила сме правили 2 дупки с дълбочина 46 м. и нищо не излезна. Цената тогава беше 24 лв. на метър, далечната 86-87 год, и си беше за наша сметка, ти наемаш сондьор, а не пророчица. Ако в договора е заложено да има накрая вода, това е съвсем друго нещо, но надали има подобен човек, да се съгласи на подобни клаузи !
ArturDent - Почти Безобиден
Стефан написа:
Вярно, че е работил човека. С една малка подробност, че аз искам сондаж с вода, е не надупчен двор.
При тебе със сигурност ще излезе.
По принцип няма място в България където да дупчиш и да не излезе вода - въпроса е на колко дълбоко и с какъв дебит. Ако не излезе на 50, на 100 то на 200 ще излезе.
yaneff82 - напреднал
Да ама преди сондата се викат едни момчета с едни машинки които ти казват каде има вода ,дай боже и нефт :-D
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: