Всички въпроси за вилата.
ЧефоС - специалист
Който е проявил интерес, е дошъл на място. И е видял. Но съм забранил форумци да правят снимки. Разрешено е само за проектанти и конструктори.

И вземи махни грозния аватар
kuger - майстор
И моята шахта е по "проект",само дето е правена 1960 г.Размери:1,2м./1,00м./1,00м.,само отстоянието от водопровода е не по проект-около 8-10м.Ако трябва да се спази проекта,шахтата ще се окаже на тротоара.А изолацията-дървена рамка с крака над водомера,две парчета шперплат/с цел/ за капак и върху тях половин ролка минерална вата,нарязана по размер, разбира се.Двете парчета шперплат са за да може да се постави сцепената от долния край и закрепена за сп.кран летва. Тя е изведена над ватата с цел аварийно спиране на водата.Най отгоре метален капак, обрамчен с винкел. Зазимяването става за около 10 минути.
Забравих-шахтата е зидана с тухли единички.
Извинявам се за дългия пост!
Transporterr - специалист
много сте готини :)

отстояния 3,5, 10 метра.. размери .. ама какви чисти, на изкопа, на кое.. ? :)
Тоя люк дето се вижда на първата снимка ми напомня на бомбоубежище.Аз ако съм един инкасатор ще откажа да влизам там.. :?
Чувал съм, че изискването за отстояние от границите на имота е до 3метра заради това, да се обслужва без наличието/съгласието на клиента.Било то заради авария или шмекерии.Тъй като до водомера тръбата е собственост/отговорност на съответният синод . Размерът и би трябвало да е достатъчен за да може инкасатора/ката да отчете водомера без да е супер мен с разумно коремче. :roll:
dechev - специалист
Ето и мойта Убавица 100х80х120.

Прикачен файл

4.JPG
4.JPG (194.31 KиБ) Видяна 9481 пъти

Прикачен файл

3.JPG
3.JPG (207.66 KиБ) Видяна 9482 пъти

Прикачен файл

2.JPG
2.JPG (220.41 KиБ) Видяна 9483 пъти

Прикачен файл

1.JPG
1.JPG (209.99 KиБ) Видяна 9484 пъти
ebahti - майстор
Яз па немам шахта-фкарах си водомеро у клозето... :wink:
PCL82 - майстор
Цялата работа с шахтите е, че ВиК и иска да имат минимално къс очастък , за който да отговарят и да могат когато си поискат да си влизат и ровят по шахтата. Аз пък това не искам да пускам ортаци в имота си и който и когато си поиска да прескача оградата и да рови по шахтата. Частната собственост е неприкосновена и ортаци не искам!

При мен водомерът е е мазето от как е строена къщата през края на 60-те. Дори и в сегашната наредба 15 има член, който казва, че водомерът може да е в сградата, ако това не създава неудобства на живущите.

Опитаха се да ме карат да строя шахата, но обжалвах, като казах, че е заварено положенеие и се позовах на този член и мирясаха. Поискаха да декларирам, че ако тръбата в двора аварира, ремонтът е за моя сметка.
dechev - специалист
Около 2 метра е от оградата, ама дали така трябва да е....... Водомера си го измести да не е в средата, като слезеш да има къде да стойш.
blue_g - специалист
колега,
така направена, при по обилни валежи, шахтата не ти ли се пълни с вода?
Моята шахта като я правих пред доста време, май допуснах грешката,че и дъното да залея с бетон. При мен почвата е глинеста, а и мястото си е влажно, защото е планинско. Сега като просмуче през стените на шахтата и водата се заседява. Трябва да я източвам с кофи или с малка помпа.
Дали да го надупча дъното и сложа филц отгоре? :roll:
kula65 - специалист
Здравейте,
Може ли да покажете как сте направили капаците на шахтите. По какъв начин се захваща рамката от винкел към бетона на стените? И на кой етап от изграждането на шахтата става това?
Благодаря предварително!
Поздрави!
hidrazin - майстор
Заваряваш мустаци от арматурно желязо и направо го бетонираш заедно със стените при отливането.
:partyman:

Тема "Зидане на водомерна шахта" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: