Всички въпроси за вилата.
pipbel - майстор
И тия съвсем са се олели (ама айде да не споменаваме имена засега)
Ей за тая соларна въшка с мощност 6 Вата искат 715 лв (без ДДС) :shock:
Което прави 150 000 лв/KW, машалла.
Явно много фирми точат зъби за обществени поръки и в тая област.

Давайте по-добри предложения.
Който е доволен от използвани соларни лампи в градината си - да казва какви модели.

Прикачен файл

clip_image002.jpg
clip_image002.jpg (11.15 KиБ) Видяна 7168 пъти
boltik - специалист
За всеки влак си има пътници.
LZ1
Аз имам две такива лампи - едната е от 2,50 лв, другата от около 8-9 лв. Еднакво калпави са - светят само за себе си. За гъзария стават. :lol:
ArturDent - Почти Безобиден
Да стават. Ако имаш външна тоалетна :-D и си пиян, да не опикаеш прасето
kiss9402 - специалист
ArturDent написа:
Да стават. Ако имаш външна тоалетна :-D и си пиян, да не опикаеш прасето
:lachtot: :lachtot: :lachtot: :lachtot: :lachtot: :klatsch: :klatsch: :headbash:

Със запалката си светя по-добре, а като сам пиян карам на автопилот :shock:

Поздрави !
kborisov - специалист
На мен пък ми харесват. Имам две - по 3-4 лв от промоционалните. Взех ги за проба. На две години са и още светят. Е не е прожектор, но не му прокарваш кабели нито му плащаш нещо.
kiss9402 - специалист
Колега нищо против енергоспестяването аз съм за :mod: НО евтините китайски лампи си светят колкото да не е без хич. Хубавите са по-скъпички но стават.

Поздрави !
ttt - специалист
ArturDent написа:
Да стават. Ако имаш външна тоалетна :-D и си пиян, да не опикаеш прасето
И ние за това ги ползваме :)
Набоцкали сме няколко на село колкото да се вижда пътеката.
tuninghuman - специалист
Имам 3 с по 4 диода - от 2-3 години ги имам и още светят. 4 диода не е толкова зле. С по малко са тоно такива да не се блъснеш в самите тях. Като купувах моите - един чичо пред мен напълни 1 коли4ка. сигурно имаше 50. Мисля че бяха по 10 лв. Търси с колкото може повече диоди.
georgebg - специалист
енергоспестяваш ... и как ?
Всеки естествено сам си решава, но моята логика е кратка и ясна
- енергията произведена от соларни системи я изкупуват за 7ХХ лв/MWh, или накратко това е най-скъпата енергия. Защо? Защото инвестициите са най-големи за единица енергия.
- горното по моята логика означава че на мен ми е неизгодно да давам пари за соларни лампи, които ше "ползват" енергия която ще ми е доста "по-скъпа" от обикновения ток (по кабел) :)
- та си пуснах инсталация за 4 лампи на двора, е какво пък малко копане, но поне не бях засял тревата, 4Х15W енергоспестяващи крушки, от тези "по-истинските" , датчик да ми ги пали като се мръкне и ми е достатъчно светло че и да поритваме с децата по-тъмно ...
- не мога да си представя детето да ритне и да удари горецитираната соларна чудесия за 715 лв. и дали ще остане нещо от нея, същото се е случвало с моите, но засега са здрави...
- след време бих заменил системата да е нисковолтова, за по-голяма сигурност, но едва след като се амортизират сегашните осв. тела, кабелите ще си останат същите...

та това са моите лични предпочитания ..

Тема "Градински соларни лампи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: