• 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 33
Всички въпроси за вилата.
nikolson - майстор
ivouz написа:
Те на тая ограда която съм показал (първата снимка)колонките са тухла единичка и аз така смятам да ги правя само че, ще бъдат измазани.
Камъка не стига че,не ми е достатъчен трябва и да е хубав.Ще трябва май да се бръкна за още.
60 лв. кубика ,превоз,хора бута ме дяволчето да мина на вариант блокчета.Още малко ще по-
мисля!
Благодаря за отговорите!
Добре, чета и се чудя какви сметки си правил изобщо предварително?
http://olx.bg/dom-i-gradina/domashen-ma ... alleryWide
Почти съм убеден, че съм виждал обяви из варненски села на 40 лв/м3. Ясно е, че това е най-скъпият вариант точно заради транспорт и товарене-разтоварване. Другия вариант е "продавам дялан камък", по желание добавяш Варна или допълнително филтрираш в обявите и...така. Иначе, кариера за такъв камък има в село Шехово, има и на частно като идеш в селото.
ivouz - специалист
Моите критерии за дялан камък са високи .Камъка трябва наистина да е дялън с поне три лица.
Ти на тия от OLX дялан камък ли му викаш.С ни най малко намерение да споря.Е ако намеря хубав за по ниска цена няма да го откажа.И ,и знам как да търся по обявите.Благодаря!
п.п. Виж камъка на badves
Stefan2000 - специалист
Значи, помисли и за вариант, ако взимаш блокчета, те да са само от вътрешната по-невидима страна. така или иначе тя явно ще ти е компромис. После ако искаш измазваш, и толкова.
А към улицата, лицето ти остава класическо. Така и зида ще е по-дебел и устойчив.
Има и друг вариант. Комбинация м-у каменен зид, и сектори с блокчета, измазани в бяло. Но разпокъсано, и с неравена граница. Разположени като надстройка на места от зида. Един вид като да са реставрирани участъци от стар каменен зид, с тухли и мазилка. Разбираш? Ако се изпипа, сатва интересно.
ivouz - специалист
Дай ако имаш нещо нагледно за втория вариант.Благодаря!
Stefan2000 - специалист
Абе нямам.
Представи си че имаш едни останали основи от стар зид. Горния му ръб не е вече права линия, а тук-там има липсващи камъни и фактически е вълнообразен(щърбав) На места е меттър, на места стига до горе, колкото на тебе ти трябва, а на места е и под метър. И тези липси са попълнени с тухла, и после бяла мазилка. Въпрос на фантазия.
Мисля, че по къщата ти имаше комбинация камък-мазилка, така че това няма да стои съвсем изолирано.
badves - специалист
Прикачен файл:
CAM00007.jpg
Прикачен файл:
CAM00009.jpg
Прикачен файл:
CAM00010.jpg
Прикачен файл:
CAM00011.jpg

Прикачен файл

CAM00008.jpg
ivouz - специалист
Точно това имах в предвид да направя по пипкаво но, да върви по тясно.
badves - специалист
Прикачен файл:
CAM00015.jpg
Прикачен файл:
CAM00014.jpg
Прикачен файл:
CAM00013.jpg
Прикачен файл:
CAM00012.jpg
Kokar - специалист
badves, зарадвай ни с някоя снимка :wink:
dpp - специалист
Колеги, ще почваме и ние тая есен една ограда с камък.
30 метра е страната която ще заграждаме.
Смятаме да е 1.80 висока отгоре с керемиди - с тях 2 метра от кота 0.
Това което смятам да правя е/ поправете ме ако греша някъде , съвети приемам всякакви :)/:
Приблизително 50 широк зид. Камък бол, ще събаряме стрия зид той е 60-70 висок на 60 широк и имам 5-6 кубика камъни, но с с по едно лице , най много две и са по тънки - цепени.
Това което смятам е да направим основа около 30-40 поне дълбока и широка 60. Залято бетон и камъни до кота 0! + пускам колони през 2 -2.5 метра с фусове нагоре по 10х10см с желязо и бигли. Тези колони ще "потънат" в зида, но ще го крепят здраво! Ако ме посъветвате да ги няма ?????
Редиме две лица един ред, заливаме средата с пълнеж бетон и камък и пак така, следващия ред.
Искат ми 50лв на квадрат "тъмните" майстори - тва са ми 3 бонки за труд, смятам да го мятаме ние. Една временна ограда отвън с 5-6 кола и действаме..когато стане!
Отворен съм на всякакви съвети... :?
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 33

Тема "Ограда от дялан камък" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: