• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10
Всички въпроси за вилата.
stiv1961 - майстор
Вместо да се заяждаш чети по- подробно постовете на питащия. Той хареса именно такъв модел. А ако аз си правя барбекю с пещ ще игнорирам огнището защото за компоти, курбани и варене на самогон ползвам газова пиростия.
Transporterr - специалист
всеки грамотен човек, който знае от коя страна се държи мистрията би могъл да си направи такова съоръжение. осoбенноста в тези баберкю-печки е, че димът преминава във колонките или зад огнището и се включва в комина над него. ясно е показано на скиците, и всеки може в зависимост от разположението което има, да си ги промени. това което мога да добавя към прекрасната "дискусия" е металните плотове да не се замонолитват и заливат с бетон или друго, ами да им се остави място за температурно разширение. иначе рискувате около тях да се напука всичко!
Драгомире, ти открадна ли ги тези скици, или си ги 'набра' ? не, не отговаряй, моля те!!

Изображение
Последна промяна от Transporterr на ср фев 01, 2012 9:20 am, променено общо 2 пъти.
bulhomes2 - майстор
BARD написа:
peterdimov написа:
Ами горе-долу така се получи :sad:
Май напролет ще импровизираме и ако все пак някой може да даде чертеж на работещо съоражение ще съм много благодарен.
Може но проект придружен със съответните обяснения кое и как се прави според съществуващото място където ще се изгражда съоръжението и струва време и пари.
BARD написа:
Е аз ги имам и двете с разбивка по редове и размери но това не е лъжица за всяка уста. :-D
Въпреки всичко съм склонен да го дам на peterdimov ако има желание и то безвъзмездно.
Е огнеупорните тухли са много и са скъпи у нас де . :yawinkle:
Ако сме направили един човек по-добър е имало смисъл от 4 страници дразги.
peterdimov - специалист
Айде не се заяждайте,моля.
Колега,Бард,тази схема поредноста на зидане ли е или не съм разбрал,ако е така дайте малко обясанения.
Transporterr - специалист
това е последователноста на зидане на всеки ред, във височина. така руснаците онагледяват, вместо да правят разрези. удобно е , но и изморително за проследяване, и ако не внимаваш може да загубиш нишката :)
редовете са номерирани и сверяваш на едната скица хоризонталното разположение на тухлите, с номера на реда във височина. :)
peterdimov - специалист
Да така е .Аз също малкко се обърках.Това схемата на тази пещ от снимката дето я постна ли е?
Transporterr - специалист
peterdimov написа:
Да така е .Аз също малкко се обърках.Това схемата на тази пещ от снимката дето я постна ли е?
не
това което показах е друго, и не подходящо за казан. прекалено много неща трябва да се променят, единствено можеше да си свалиш примерни размери за пеща, и идея за разположението.
peterdimov - специалист
:) направо ме метна в джаза.Дайте някакъв чертеж дето да си направя пещ и печка отстрани,моля :prayer:Идеята е само да не пуши печката
Transporterr - специалист
peterdimov написа:
:) направо ме метна в джаза.Дайте някакъв чертеж дето да си направя пещ и печка отстрани,моля :prayer:Идеята е само да не пуши печката
това което има на 1-ва страница не е фатално и да не е изчислено точно. нищо страшно няма, затворено е с вратички и печката и пеща.
иначе ако се занимаваш сам, има къде да намериш материали които ще ти помогнат да се справиш :wink:
разгледай добре има достатъчно снимки и съвети, така мисля :)
а във youtube има много клипове включтелно от типа "да ти местят ръцете" . просто напиши oven

ето един от тях
http://www.youtube.com/watch?v=Gei_BW5oXOg

и още един

http://www.youtube.com/watch?v=zHe3c-gU ... r_embedded
Последна промяна от Transporterr на ср фев 01, 2012 11:38 am, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10

Тема "Дайте идеи за комбинирана пещ,барбекю и огнище" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: