• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
Здравейте на всички.Искам да ви споделя една моя идея която мисля да почна осъществяването и в началото на пролетта.Беседката ще е с размери 4х4м, с 4-скатов покрив.Ето и малко снимки на едно макетче,но ми остана да го довърша.Беседката ще е същата като макета:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Ето,че строежа с беседката започна.Вижте малко снимков материал.Дайте и някой смислен коментар.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
NeoBoss - специалист
тая средна греда много неподходяща , да ти стърчи баш по средата ... що не мислиш да я махаш като гледам конструкцията , покрива няма да е някакъв тежък (керемиди). трябва да помислиш добре да не връкне при някакъв силен вятър.
kapanec - специалист
Браво добре се получава .незнам ползвашли видий но е добре на възловите места да наблегнеш на тях че гвоздея сллед време малко охлабва:ето и линк с моята беседка
viewtopic.php?f=35&t=24855
Johny - майстор
Тва с гредата по средата е много грозно и непрактично. Погледни в нета и ми посочи поне една беседка с подобен покрив. http://www.google.bg/search?hl=bg&q=%D0 ... 4QTr9pSxBA
Ето и едно решение от нашит форум:

Прикачен файл

090c2faee7721183f3e7fac45b4a5edb_630x473.jpg
090c2faee7721183f3e7fac45b4a5edb_630x473.jpg (25.56 KиБ) Видяна 8966 пъти
Колеги таз греда впоследствие ще изчезне.Имам още да я доизвържа и ще махна и гредата.Вие как ме нападнахте :lol:
hidrazin - майстор
Ами нападането е защото никой не е погледнал първата ти снимка.Там където е отлян бетона и си личи че не си
предвидил укрепване за централна греда.Ама и ти никъде не си споменал че ще я използваш само като временна
опора.
Направи ли я вече тази беседка че почна доста да пече слънцето.
:partyman:
svetoslavoff - специалист
Дали няма да се получи провисване на хоризонталните греди, които не са подпрени в средата? Нещо длъжки ми се видят, а сеченията - скромни. Дано да греша.
florian - напреднал
всичко е от греди 4х9см!!не забравяй най-важното-отдушника на върха!!вятъра!!!

Прикачен файл

mimi-2009-2 165.jpg

Прикачен файл

mimi-2009-2 161.jpg
  • 1
  • 2

Тема "Идея за беседка!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: