• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11
Всички въпроси за вилата.
BARD - специалист
Градинар написа:
Огъня гори под свода, не под комина където му е мястото
Тухли на ребро са много нестабилни, особено пък в два реда.

пп. отговорът ми е до автора на темата и до четящите. Не до теб BARD. Твоите селски изказвани ги прочетохме вече!

... не забравяйте да казвате Благодаря и Моля
Драги ми смехурко некомпетентен си по тези въпроси ,гледай си тревичките и цветчетата и не се бъркай там където нищо не вдяваш. :lol:
Недей наторява темата с излишни фекалии запази си ги за градинките там можеш да с...ш колко ти душа сака.
Градинар - специалист
BARD написа:
Градинар написа:
Огъня гори под свода, не под комина където му е мястото
Тухли на ребро са много нестабилни, особено пък в два реда.

пп. отговорът ми е до автора на темата и до четящите. Не до теб BARD. Твоите селски изказвани ги прочетохме вече!

... не забравяйте да казвате Благодаря и Моля
Драги ми смехурко некомпетентен си по тези въпроси ,гледай си тревичките и цветчетата и не се бъркай там където нищо не вдяваш. :lol:
Недей наторява темата с излишни фекалии запази си ги за градинките там можеш да с...ш колко ти душа сака.
>>> viewtopic.php?f=21&t=37233&start=40#p404278
BARD - специалист
Градинар написа:
Огъня гори под свода, не под комина където му е мястото
Тухли на ребро са много нестабилни, особено пък в два реда.

пп. отговорът ми е до автора на темата и до четящите. Не до теб BARD. Твоите селски изказвани ги прочетохме вече!

... не забравяйте да казвате Благодаря и Моля
Селски ти е манталитета столичанино в повече от Паркове и градини. :lol:
Чаро - Акълия
Аз ще помоля някой да забрише задниците... да поизчисти темата, че тука много се усраха!
Въпроса стои- с какво да се зидат елементите, така, че да не мръзне и да не се разпада от топлина.
Тва за подовото, особено пък на Боро, не става. Спецовете от цитираната марка даже не са си направили труда да изследват на каква температура се разпада прехваленото им флекс лепило. Хубавите флекс лепила държат до около 70°С. Тва даже няма отбелязана температурна устойчивост! Не ги коментирам Боро, моро и тем подобни шитни.
Термоустойчивото им не държи на мраз...
Въпроса остава - с какво да се зидат елементите, така че да не се разпада от самосебе си?
п.п. много се издънихте "барбекюджийте" :down:
BARD - специалист
Чаро написа:
Аз ще помоля някой да забрише задниците... да поизчисти темата, че тука много се усраха!
Въпроса стои- с какво да се зидат елементите, така, че да не мръзне и да не се разпада от топлина.
Тва за подовото, особено пък на Боро, не става. Спецовете от цитираната марка даже не са си направили труда да изследват на каква температура се разпада прехваленото им флекс лепило. Хубавите флекс лепила държат до около 70°С. Тва даже няма отбелязана температурна устойчивост! Не ги коментирам Боро, моро и тем подобни шитни.
Термоустойчивото им не държи на мраз...
Въпроса остава - с какво да се зидат елементите, така че да не се разпада от самосебе си?
п.п. много се издънихте "барбекюджийте" :down:
Единствените изложили се до момента сте вие които сте сътворили разпадащото се нищо. :)
А щях да пропусна и господина от Паркове и градини с безумните си идеи.
Чаро - Акълия
BARD написа:
Единствените изложили се до момента сте вие които сте сътворили разпадащото се нищо. :)
А щях да пропусна и господина от Паркове и градини с безумните си идеи.
Както във вица- то, барбекюто напролет ще се направи, ама вие с манталитетите кво ще правите? :lol:
Transporterr - специалист
Чаро написа:
.. то, барбекюто напролет ще се направи
и така всяка следваща пролет до края на света? :)
обясниха ви защо не става и по какъв начин може да стане, показа ви се "мострата" на оригиналното барбекю, но изглежда вашата дружина няма нужда от жокери, по сведущи сте от някакви си там "Спецове" от "цитираната марка" и всички лепила за вас са "шитня"
"не знам как е ама не е така" :supz:
Чаро написа:
Хубавите флекс лепила държат до около 70°С.
с огромен интерес очаквам да споделиш въпросното хубаво лепило и неговите спецификации. които (разбира се) са защитени с сертификати от независими експерти и специализирани институти или поне някоя награда от специализирано изложение, ей така за цвят. но не "чух на спирката двама да си говорят" :wink:

Интересно след като си работил или са ти известни толкова много видове лепила, как не сте уцелили вярното?

"Хидро и мразоустойчиво." "За вътрешно и външно приложение. Лепи плочки върху стара теракота....подово отопление "

сега остава някой от космоса да слезе и да ви предложи технология и материали за барбекю, а вие великодушно да прецените дали е достоен да му ползвате съветите :roll:

егати вица..
Чаро - Акълия
:-D
Погледни в страни от Боро и ще откриеш един истински, нов и необятен свят
Transporterr написа:



"Хидро и мразоустойчиво." "За вътрешно и външно приложение. Лепи плочки върху стара теракота....подово отопление "
http://www.ceresit.bg/pdf/TDS_CM_25.pdf
Предполагам ще останеш изненадан, че има строителни лепила за лепене на керамични плочки в/у ОСБ и ПДЧ. Интересно нали- звучи като "от космоса"? :lol: Друго?
Може да разгледаш и продуктите на Вебер, Изомат, Баумит, Ардекс и т.н.

Но да не превръщаме темата в спор кой какво предпочита.
Твоята технология е ясна, аз не я критикувам или отричам.
Интересното е, че колегата Бард не е на тва мнение. Пък и условията не позволяват да се изгради със замонолитване - всъщност това Светльо73 ще си прецени. Лично за мен 'бункерирането' е странно, то ако му се шибне и една яка метална врата, може да се ползва за сейф :rolleyes: . Тва все пак е скара за кебапчета. Съгласен съм с нуждата от сериозно заклинване на елементите.
Разбрах и че препоръчвате флекс лепило за зидането на елементите. Малко ми е странно, но аз го приемам с уговорката да не е от споменатата "реномирана" марка.

:)
Transporterr - специалист
това сигурно е продължението на вица :)
Ако си прочел внимателно спецификациите, основното предимство на всяко лепило клас "Флекс" е именно това да лепи в/у такива и много други основи!
Има малко особенност този Церазит ЦМ25 и тя е, че не се намира в повечето магазини. Също както и лепилата на Теразит например, за Мултиимпекс ептен не става въпрос трябва с полицейски кучета да ги издирваш :-D . Освен това не съм виждал да съдържа нишки това лепило :?:
Не смятам да водя спор или дискусия за замонолитването на зидарията, просто невиждам смисъл. С/у 20 годишният опит всякакви бълбукания, еле пък по форуми, са безсилни :wink:
Последна промяна от Transporterr на чет мар 01, 2012 12:02 pm, променено общо 3 пъти.
batkotony - специалист
Аз така и не разбрах защо се захапахте пак и започнахте да си мерите мистрийте... :lol:
Моят личен опит (без да съм зидар или каминар) показва следното:
Барбекю на двора,правено преди 4 години от мен(т.е. 4 зими вече мръзне и го вали)-крака от итонг,плот бетон,страници огнеупорни тухли,горен пояс бетон,горна пирамидовидна част от итонг и комин от бетонни коминни тела.Всичко това лепено и горната част шпакловано с флекс на някаква фирма,която не помня и дори допускам,че може и да е Боро(ама може и да не е... :-D ).За тези 4 години е видяло доста "зор" :partyman: ,като често при разпалването излиза огън чак от комина,не съм мерил каква температура е това.До момента всичко с барбекюто си е ок,с изключение на това,че все още не намирам време да го облека с някакъв камък и да добие завършен вид.
Та всичката тая писаница е да кажа,че ако авторът на темата рискува и залепи с някакъв флекс разпадналите се части има голяма вероятност да му оцелее творението и най-вече да му върши работа.
ПП.Ако кажете ще го щракна мойто недоносче да го видите... :-D
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11

Тема "помощ;барбекюто се рразпада" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: