• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Всички въпроси за вилата.
svetliopi44 - Чирак...
Ами сега си вземи някое свестно лепило... явно това е боклук.
И да не запалиш барбекюто после на макс адаш... първото палене трябва да е слабо, умерено и продължително за да се изпече материала равнмерно... ак я набухаш пак така ще стане...
jekasus - майстор
Да го беше покрил с нещо за зимата, а за самото зидане го казах в предния си пост.
svetliopi44 това е барбекю(покрита скара), а не пещ.
Последна промяна от jekasus на нед фев 26, 2012 6:25 pm, променено общо 1 път.
Transporterr - специалист
нищо му няма на лепилото!
това са вероятрно от Елин Пелинските заготовки, нали ?
каквото и лепило да ползваш резултата ще е същия, заради температурните разширения.
необходимо е поне страничните колонки да са замонолитени с бетон зад огнеупорните тухли. допълнително се поставят кукички подобни на тези за монтаж на облицовки. на щурца/свода обикновенно се отлива и бетон от шамот и цимент. разгледай тук там и ще добиеш представа кака става нещата.
ето това е принципа

Изображение

успех :)
Последна промяна от Transporterr на вт фев 28, 2012 4:49 pm, променено общо 2 пъти.
Чаро - Акълия
Transporterr написа:
нищо му няма на лепилото!
това са вероятрно от Елин Пелинските заготовки, нали ?
каквото и лепило да ползваш резултата ще е същия, заради температурните разширения.
необходимо е поне страничните колонки да са замонолитени с бетон зад огнеупорните тухли. допълнително се поставят кукички подобни на тези за монтаж на облицовки. на щурца/свода обикновенно се отлива и бетон от шамот и цимент. разгледай тук там и ще добиеш представа кака става нещата.
ето това е принципа
Изображение

успех :)
Интересно, но не все пак ми е странно- температурни разширения? Барбекюто е палено 1-2 пъти (имам мааалко участие в него- :partyman: бра'чед :-D ) и по-скоро ми прилича на измръзнало 'лепило', както се досеща колегата svetliopi44. Демек менте.Като знам марката на лепилото, то не е менте, ами толко си могат в тая фирма.
Точно Елинпелински са елементите и не вярвам всичките им 'продукти' да имат нужда от 'пояси'. Бах ги.
Transporterr - специалист
Чаро написа:
......Демек менте.Като знам марката на лепилото, то не е менте, ами толко си могат в тая фирма.
Точно Елинпелински са елементите и не вярвам всичките им 'продукти' да имат нужда от 'пояси'. Бах ги.

всичките им продукти на завода в Елин Пелин, имат нужда от грамотно сглобяване и зидане, не само от пояси. а лепилото на "тая" фирма си е добро :wink:
svetliopi44 - Чирак...
Преди 8 години правих пследно камина с продукти на Изида, не с готови модули а с техни тухли.
Никъде не съм правил пояси и т.н. , камината си работи без проблем и няма такива дертове като на адаша.
Лепилото тогава го взех от Дявач и непомня каква марка беше, но се представи добре.

първо бях взел едно на Боро, но след първото бъркало го хвърлих през прзореца... :lol: беше много постно ... бая пясък му беха набухали...
Чаро - Акълия
svetliopi44 написа:
първо бях взел едно на Боро , но след първото бъркало го хвърлих през прзореца... :lol: беше много постно ... бая пясък му беха набухали...
Мммм, дааа. :-D


Днес огледах и аз на място. В момента 'лепилото' на консистенция е подобно на мокър тебешир. Изобщо не прилича на отлепено заради температурни разширения.
BARD - специалист
Това "барбекю" май го е убила бялата смърт. :lol: :lol:
Transporterr - специалист
Чаро написа:
В момента 'лепилото' на консистенция е подобно на мокър тебешир. Изобщо не прилича на отлепено заради температурни разширения.
:shock:

а как изглежда лепило което е отлепено поради температурни разширения?
вие май тримцата дружно сте струпали това "барбекю", и сега се чудите що не вечер'ах :roll: ме
svetliopi44 - Чирак...
А ааа мен не са ме канили .... :lol:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Тема "помощ;барбекюто се рразпада" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: