Всички въпроси за вилата.
здравейте колеги имам един въпрос относно площадка от бетон.имам надуваем басейн интекс 3 метра който лятото слагам в двора на тревата,но самия двор ми е с малък наклон и под басейна изравнявам със пясък.та реших така и така тревата под басейна изсъхна да излея една площадка от бетон която да нивелирам за да не нивелирам всяко лято с пясък.мисля да я пусна 4 на 4 метра(да оставя място ако реша да взема басейн 3,60м).мисля да я пусна 6-7 см дебела с армирана мрежа вътре и леко вкопана(горе долу на нивото на тревата).Но понеже ще я вкопам кофрирам и залея сам искам да ме посъветвате дали мога да я залея на два или три пъти.ще се радвам да помогнете и да дадете някой съвет.благодаря предварително.поздрави
iivanov - майстор
Идея,която може да ти хареса.Вместо да заливаш бетон,нивелирай чрез копане.Накрая една подпорна стена да не се свлича пръста.Същата може да бъде декорирана както ти е угодно.На заравненото хвърляш пясък и си като на плажа.Някой ден ако решиш, че не ти трябва басейн хвърляш малко хумус и тревна смеска и си имаш място за пикник.
VLADO66 - майстор
Твърдия бетон ще амортизира бързо дъното на басейна и по-лесно ще се пробие.
твърдостта на бетона не ме притеснява защото аз мисля под басейна да сложа 2 см фибран за да не изстива по-бързо през нощта.мисля ако го заливам на две или 3 части преди да залея следващата да пробия и забия арматурки странично във вече залятата част и за тях да вържа армираната мрежа :? и евентуално след като го залея цялото да го мина цялото от горе първо с бетон контакт,а после или с теракол или със(както четох в една от темите)цимент и фасаген.
hidrazin - майстор
Ако питаш мен тъй и тъй ще отливаш бетон вземи си един сглобяем басейн.Само дето копаенето ще е повечко.
За вграждането на такъв сглобяем се изисква само дъното на дупката да е изравнено и бетонирано.отстрани се заравят с пръст.
С една дума същата бетонна плоча само дето ще е примерно на 1 или 1,2 метра в земята в зависимост от това колко дълбок си избереш.
Отстрани покрай борда може да си го оформиш както ти хареса в последствие - бетон, плочки, камък, павета, дори и с дърво.
Определено изглежда много добре и не стърчи като нещо излишно и грозно в двора.Като гледам цените един надуваем на ИНТЕКС с размери
4,6 метра и дълбочина 0,9 м е 612 лева а един сглобяем пак 4,6 метра но вече на дълбочина 1,2 метра е 1060 лева.Примерно такива:
БАСЕЙНИ СГЛОБЯЕМИ
или такива БАСЕЙНИ
За първите съм сигурен че могат да се вкопават.И да не забравя - преди монтажа върху дъното се сипва слой пясък.Това се прави не само да не се нарани самия басейн, но и като стъпваш по дъното на басейна усещането е съвсем друго.
Относно цените - разгледай в нета.Има и по-ниски и по-високи.
Ако мога да помогна с друго - питай.
:partyman:
ха :lol: почвам да се замислям вярно дали да не зачакам със заливането чак когато взема от басейните за вкопаване,а сега временно така и така съм махнал тревата и почти изкопал 4 на 4 метра на 5 см дълбоко да измисля нещо за под надуваемия басейн,чудя се дали да не наредя едни тротоарни плочки защото може да остане така 1-2 годинки :?
hidrazin - майстор
Първо найлон, после плочки и пясък във фугите да ги запълниш.Може и малко върху плочките за да не протрият дъното.
Ако по-нататък решиш нещо друго поне под найлона няма да има трева и няма пак да се налага да я махаш.
:partyman:

Тема "въпрос за площадка от бетон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: