Всички въпроси за вилата.
Здравейте,нова съм във форума,надявам се да получа съвети от запознатите вече по темата.Четох доста,но не ми е съвсем ясно всичко.Имам идея да поставя каравана на село,за релакс през лятото.Искам да е там за постоянно.Това,от което се притеснявам е,че имота,който притежавам и в който искам да я сложа е съсобствен с още двама души,т.е един имот с три парцела с общ път.Ще ми трябва ли разрешение от другите съсобственици,а други документи,за да е законно и да нямам проблеми.За съжаление не сме в много добри отношения с единия човек.Ако ги поставя пред свършен факт,ще могат ли в последствие да ме накарат да я махна?По добрият вариант е законно да си изпипам нещата.Моля за съвети!
шоп - майстор
съб юли 04, 2020 3:37 pmМартина написа:
За съжаление не сме в много добри отношения с единия човек.
Това е проблем и то голям.
Но нали говорим за каравана?
Днес е тук, а утре на 10 метра по-натам.... :-)
Няма бетони фундаменти...всичко е на колела:-)
Дори и този съсобственик да изяви претенции ще му трабват 1-2-3 год да предяви претенции по надлежния ред.
Вие сте на колела и сте мобилни.. Лошо е ако Ви запали, открадне или потроши караванката.
съб юли 04, 2020 4:42 pmшоп написа:
съб юли 04, 2020 3:37 pmМартина написа:
За съжаление не сме в много добри отношения с единия човек.
Това е проблем и то голям.
Но нали говорим за каравана?
Днес е тук, а утре на 10 метра по-натам.... :-)
Няма бетони фундаменти...всичко е на колела:-)
Дори и този съсобственик да изяви претенции ще му трабват 1-2-3 год да предяви претенции по надлежния ред.
Вие сте на колела и сте мобилни.. Лошо е ако Ви запали, открадне или потроши караванката.
А ако подаде жалба в общината,което не се съмнявам,че ще направи и нямам разрешение за поставянето й какво ще правя тогава?Искам да съм сигурна,че няма да имам проблеми,да направя всичко законно.Иначе от релакс ще стане стрес.
шоп - майстор
съб юли 04, 2020 4:53 pmМартина написа:


А ако подаде жалба в общината,

Иначе от релакс ще стане стрес.
Ако имате недоброжелателен съсед и още повече във Вашият случай роднина-съсобственик, който пише жалби под път и над път то ще си имате проблеми и ядове, дори да сте изрядни!
Chefo77 - майстор
Аз не виждам проблем в това да се сложи каравана в обща част. По неговата логика и ремарке не може да си остави значи. Велосипед - също.
chapara - майстор
А защо не си оправите имота в реални граници и подходи и тогава да си поставите каквото си искате?
Иначе за каравана никой нищо не може да ви каже.
kborisov - специалист
А правен ли е опит да се говори с човека? Възможно е всичките терзания да отпаднат.

Тема "Каравана за лятна почивка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: