• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
maistorSkavi4ki - напреднал
Здравейте имам голям двор и големи планове за него,но за момента малко средства... :sad: Но все трябва да се почне от някъде и се чудя дали имам отделени средства за бетонна площадка 20квадрата,майсторът ми е безплатен но материалите долу горе колко ще ми излязат за 20 квадрата...?
ebahti - майстор
2m3 пясък или филц-80 лв,цимент 50лв.и 2 мрежи-около 150 кинта :wink:
maistorSkavi4ki - напреднал
Благодаря за бързия отговор,ако се сетя друго ще питам.. =D>
bulhomes2 - майстор
ebahti как я направи тая сметка? 20 квадрата са 2 кубика бетон. По твоите сметки идва повече и по-евтино, което в практиката не ми се е получавало. Искам да кажа, че ръчно бърканя бетон ми идва на цената на купешкия без да си смятам труда и тока за бетонарката.
maistorSkavi4ki, ако транспорта ти е безплатен - вземи си B20 и искай да сложат и фибри, за да си сигурен, че бетона ти е "бетон". Отгоре можеш да си го наръсиш с оксидна боя за 2-3-4 лв и цвят а му докараш...
galin56 - специалист
Абе това с бетоновия възел, добре ама ако няма наблизо? Транспорт.Зависи къде си, село или град. Аз не знам защо всичко смятате толкова скъпо. На село си направихме пътека горе долу толкова(20кв.м.) с 10-на торби цимент. Баластра си докарахме от близката река, желязо не сме слагали кой знае колко, а и в двора имаше старо такова, купих 10-на чувала за 50-на лв.(не си спомням вече точно) и аз, бащата и чичата за 2-3 часа бяхме готови(нямаме бетонобъркачка) и така. Е то ако всичко ти е наготово, пък и викнеш общак да свърши работата може и на над 200лв. да стъпи. Само да ти кажа че като направиш плочата помисли и за някакво покритие или навес ли си замислил, незнам - тротоарни плочки, плочки, гранитогрес, павета, каквото и да е. Защото ако я оставиш гола плоча на средата на двора след 3-4 зими на нищо няма да прилича.
bulhomes2 - майстор
galin56 написа:
...Защото ако я оставиш гола плоча на средата на двора след 3-4 зими на нищо няма да прилича.
Точно за това говоря, че е по-добре готовия бетон.
maistorSkavi4ki - напреднал
Да отгоре ще е с гранитогрес, даже знам какъв ще е и сега е намален в Бриколажа... Цамо не разбрах тези 10 торби цимент по колко кг трябва да са?
galin56 - специалист
Абе то сега торбите са по 25кг. Мисля, че толкова горе долу ще ти стигне. Може малко да остане или да не стигне, зависи. Дано да не ти е далече магазина, ако е далече може и да се презапасиш с 1-2 торби, все пак не са кой знае колко скъпи. Иначе се бърка 3:1 баластра и цимент. 3 части баластра на 1 част цимент и вода колкото да се умеша хубаво. Ако искаш да си стриктен с рецептата мисля че на торбите си пише точно кое колко. И гледай плочата да е дебела около 10-на см, ако ще има голямо натоварване отгоре (не само минаващи хора) добре е да е и повече. И след 20-на дена спокойно лепиш отгоре и гранитогреса.
VLADO66 - майстор
И ако можеш да направиш това http://www.youtube.com/watch?v=jUn_v0NF ... re=related ще стане супер.
  • 1
  • 2

Тема "Колко ще ми излезе..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: