• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
Antonii - майстор
Здравейте, интересуваме как да определя необходимата дълбочина на сондажа за осигуряване на дебит от около 10м3/ч вода.
Става въпрос за района на Перник(самият град) в момента имам съществуващ кладенец с дълбочина 7м и е запълнен до ниво 5м. Ако е нужна някаква допълнителна информация ще я дам стига да мога.
Тръбата на която съм се спрял за сега е Ф200.
Krass - майстор
Виж как е при мен. Имам сонда на 2 години Ф 140, 15 метра дълбочина.Водата е на 2,5 метра от крката ми.Миналата седмица махнах видата и сложих потопяема с дебит 12 кубика на час. За 5-6 минути тръгнаха едни кални води... Явно нивото беше паднало много.Ако не я бях спрял вероятно щеше да остане на сухо. А вода имам много, защото нивото се нормализира за по-малко от минута.Моят съвет е по-голям диаметър и дълбочина. Сега съм сложил кран след помпата и имам около 2литра в сек.
Antonii - майстор
Мойта идея е за сондаж около 30м на този диаметър.
Ако при теб тези 2л/сек можеш да ги вадиш постоянно, то това са си около 7м3/ч. Та значи може и да ми свършат работа.
Krass - майстор
И аз мисля, че ще е добре така. Успех :thumbs:
Каква помпа мислиш да сложиш?
Antonii - майстор
За сега съм се спрял само на фирмата - Grundfoss. Те предлагат надеждни помпи за сондажи - дву и три степенни. Вярно че и цените са им хубави между 500 и 1000лв, но поне слагам и забравям.
Krass - майстор
Grundfos 10м3 на цена под 1000 лева :?
Antonii - майстор
Да, ако не се купува от България :wink:
Krass - майстор
Моята е Wilo-Sub TWU 4-0808-C (1~230 V, 50 Hz) 750 лева в BG. Навън цената е същата, но в евро. Grundfos уж е по-по-най. Щом можеш взимай.
VLADO66 - майстор
Грундфос и Вило се произвеждат в Гърция
Krass - майстор
VLADO66 написа:
Грундфос и Вило се произвеждат в Гърция
И там ли? :lol: Имам в предвид, че имат термозащита и по принцип се смятат за по-класни. Пък кой знае :?
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за сондаж." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: