• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 12
Всички въпроси за вилата.
SEV - специалист
Тази тава е с диаметъра на казана, в нея ще има около 2см. кварцов пясък,върху който ше е насаден казана.Целта е пламъка да не нагрява "точково",а да се разпределя температурата върху цялото дъно.Казана ще е иззидан целия.Това колкото и абсурдно да звучи го видях в Кандахар-Авганистан :-D
stiv1961 - майстор
SEV написа:
Тази тава е с диаметъра на казана, в нея ще има около 2см. кварцов пясък,върху който ше е насаден казана.Целта е пламъка да не нагрява "точково",а да се разпределя температурата върху цялото дъно.Казана ще е иззидан целия.Това колкото и абсурдно да звучи го видях в Кандахар-Авганистан :-D
Чи кога се прибра от АФганистан, чакам едно приятелче са се прибере в края на месеца :partyman:
SEV - специалист
Недей пиши точни имена :wink: ,аз се прибрах преди месеци.
Krass - майстор
Това колкото и абсурдно да звучи го видях в Кандахар
И ние да вземем нещо от неупотребяващите алкохол.
SEV - специалист
Нищо не е така както ти/ни го сервират.
stiv1961 - майстор
SEV написа:
Недей пиши точни имена :wink: ,аз се прибрах преди месеци.
Няма, няма :)
SEV - специалист
Ето и днес се позанимавах малко,беше студено,налях си винце по време на работа,накрая ме домързя и айде вкъщи на топло. :-D

Прикачен файл

IMAG0401.jpg
IMAG0401.jpg (66.01 KиБ) Видяна 2797 пъти

Прикачен файл

IMAG0402.jpg
IMAG0402.jpg (66.6 KиБ) Видяна 2797 пъти

Прикачен файл

IMAG0403.jpg
IMAG0403.jpg (66 KиБ) Видяна 2797 пъти

Прикачен файл

IMAG0404.jpg
IMAG0404.jpg (66.75 KиБ) Видяна 2797 пъти
ZMeyGorianin - майстор
Гледам, че казана стъпвана 4 арматури. Вярно-дебели са, но дано не провиснат-все пак се нагряват и носят повече от 100 л., както виждам. Бях ти писал по-рано, че съм сложил два "П" образни профила и върху тях тавата. Носят 160 л. материал без проблем!
big_death - специалист
И аз си мислех че му е малко желязото , ама си викам ай да не пиша да не се изложа - ако имаш дингели от каруца сложи и от тях .Ако не знаеш какво е дингел - тва е задната ос на старите каруци- едно такова квадратно желязо дебело около 3,4,см. и дълго около 2 метра.
Krass - майстор
Предните колелета нямат ли дингИли? :-D
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 12

Тема "Зидано огнище за казан за ракия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: