Всички въпроси за вилата.
kr1100 - майстор
chicho_mitko написа:
Даже ще е много добре, но половинката няма да одобри чак такива разходи, мембрана, двойна скара че и вата - няма как да стане.
Оф - Разхода за вата не е голям: пр.вата 50мм руло 24 кв.м - 1,06 лв /кв.м без ДДС. Вата с алуминиево фолио 50 м 18 кв.м. руло 2,40 лв /кв/м без ДДС. Много по-лесно е сега да се сложи вата отколкото по-късно.
chicho_mitko - специалист
До тук стигнах (сам човек - толкова)! За всеки случай реших да обработя ребрата, те уж са калибровани, ама това дърводелците един сантиметър го нямат за нищо. За да не ги отънявам допълнително отстрани ги минавам с екцентик шлайфа и шкурка 40. Утре ще опитам и с диск за велкро на ъглошлайфа, че доста бавно става. А за праха от шкуренето да не говорим - целия двор е бял! След това са минати с лазурен лак на водна основа. Летвите също ще ги тръкна леко и ще ги боядисам със същия, но ще го поразредя повече. За сега ще остане само на цигли, а по-нататък ще видим. След като накова ребрата, продължавам горе-долу в следния порядък:
1. Два междинни попа на горната греда.
2. Спънки под 45 градуса на двете колони и на подпорката на стената. Не искам да има повече от една колона в средата, за това се спрях на този вариант. Има вероятност да бъде изпълнен и по друг начин - огънат кух метален профил 20Х40 със планки отстрани и една от горната страна към гредата. Това ще стане преди нареждането на керемидите, независимо от варианта.
3. Двете напречни греди ще продължа към каменната стена. И тук има поне 2 варианта.
а) Продължени и застопорени в камъка с арматура и десетина см. бетон.
б) Разминати по височина и да стъпят на бетонния пояс, там захващането е по-лесно.
в) Да остана само с половинките, но май няма да е правилно. По-вероятно ще е едно от другите две решения.
Това за сега е основното, дооформянето ще се забави във времето. Моля ако имате забележки, критики или други варианти - не ги спестявайте, особено критиките. Ако нещо със сбъркал вероятно на този е етап е все още поправимо.
Стената не е под прав ъгъл, но това не ме притеснява. Като се наредят керемидите няма да си личи толкова. От другата страна на каменния скат съм оставил шпилки в бетона, така ще захвана външното ребро. Повече ми е важно наред ли е конструкцията и дали нямам големи грешки.

Прикачен файл

6.jpg

Прикачен файл

5.jpg

Прикачен файл

4.jpg
chicho_mitko - специалист
Върху ламперията мисля да накова поцинкована ламарина, имам 4 листа метър на два от стария материал. Това разбира се ще е от задната страна. Опасявам се обаче от конденз ако е директно върху нея. Минал съм я със лазурен лак отвън и за сега само е грундирана отвътре с импрегнационен грунд на Леко. Въпроса ми е дали между нея и ламарината да има нещо, например стиропор или фибран. Колкото да избегна конденза. Дайте предложения. А навеса го направих само с две колони и подпорки на 45 градуса, защото исках да имам повече простор. Напречните подпорки на снадките на средната греда пък просто ги забравих и не ми се сваляше средната колона да я режа и т.н. Та за това остана в този вид. Зимата ще го тестваме.

Прикачен файл

oie_10145038tGUAodqM.jpg

Прикачен файл

oie_10145013js23GgtF.jpg

Прикачен файл

oie_10144940Q2WgGa4I.jpg

Прикачен файл

oie_10144820PhE3pNan.jpg

Прикачен файл

oie_10143921DE9XWlAL.jpg
chicho_mitko - специалист
Поради други неотложни ремонти навеса беше "замразен". Но се появи един проблем. Пролетта забелязах, че целият горен ред от керемидите е разместен (само той). Помислих да не е заради вятъра. Да, ама цяло лято те не мръднаха. И сега, при около 30 см. сняг след топенето в горната дясна част пак има 3 - 4 разместени керемиди. Ще ги свалям и ще разпробия с бургия за камък в горната част - то си има дупки, но не са пробити докрай. Питането ми е, дали през 2 - 3 да ги захващам, или всяка керемида (само за горния ред става въпрос). И какво видии да ползвам - със шлици или с глава за гаечен ключ.
VLADO66 - майстор
Не ги разпробивай.Ако не можеш да сложиш Г образна ламарина която да покрива ребрата и поне 20см.от керемидите,временно ги захвани с монтажна пяна по малко, колкото орех през керемида.
chicho_mitko - специалист
Ами останали са ми 20-тина бройки, не ми е проблем да ги разпробия, така или иначе са ми в повече. Малко сложно ми идва варианта с ламарината. До няколко дена ще снимам и тогава ще се добие по-добра представа за положението. Никой не живее там и не мога да разбера причината да става така. Иначе мога да дублирам последната летва - така ще имам възможност за нея да захвана Г-образна ламарина със види и да припокрие 1/3 от керемидата. Но май няма да мога да го направя до зимата, ще остане за напролет. То на гърба има цели листове ламарина, но съм загубил някъде снимките. Май временно ще прасна през три керемиди една със вида.
themask - специалист
Чичо Митко, страхотно се получава навесът :supz:
Между другото, ако имаш излишен камък, казвай - имам нужда и можем да направим алъш вериша :)

Тема "Навес от стара постройка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: