• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всички въпроси за вилата.
xperia - специалист
Доста изтъркана тема, но все пак искам да попитам няколко неща и да се обсъдят.
Нещо последно време са бумнали кражби в селото.Последно обраха къща на 40 метра от моята.Общо взето със съседа до мен сме роднини и сме си близки, както и с другите от другата страна.Аз се падам по средата.
Едните съседи си сложиха сот и приключиха и казаха, че повече няма да слагат нищо.Другия съсед ми казва, че ще ходи там често и толкова и е против камери, сотове, прожектори и други, защото само превличали.

1.Закупил съм 2 прожектора по 50W лед и ще ги монтирам пред къщата и отстрани на нея с фото клетка и ще пали щом се стъмни.
2.Сложих огромна табела на оградата "Обекта е под видеонаблюдение" и няколко фалшиви мигащи камери, като в момента ще закупувам истинско такова.

За сот ми отказаха, защото някой от прозорците са много зле и не може да се сложи датчик на тях и докато не сменя дограмата това отпада.
За лепенка "Сот" ми казаха, че не е препоръчително, защото ги привличало и лесно се проверявало, като звънят в фирмата и казват, че на "съседа" му звъни алармата и те проверяват и казват там нямаме обект...

Какво ще ми препоръчате?Съседите ходят рядко там, аз съм деен заедно с другия до мен, където е против камерите и прожектори.
Това плаши ли ги?Какви още неща ще ми препоръчате?
stiv1961 - майстор
Има тема с 12 страници за това, чете ли я?
viewtopic.php?f=21&t=14215&hilit=%D0%B6%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1%89%D0%B5%D1%82%D0%BE+%D0%BE%D1%82+%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B4%D1%86%D0%B8
xperia - специалист
Чел съм ги повечето.Там става въпрос в повечето случай за апартаменти и рядко за къщи, дори да става въпрос за къщи, се говорят глупости като да не се оставят ключове под изтривалки и саксии, което е същата история, като репортажите за зимните гуми.
Просто исках да попитам в случея има ли още нещо което мога да подобря?Сот искам да сложа, но заради дограмата и вратите възможност ще имам най-вероятно чак май месец.
piron45 - майстор
Добре е двора около къщата да е добре осветен, това спира донякъде. Можеш да направиш следния номер.
Слагаш някъде на скрито датчик за движение да засича двора, може и няколко и връзваш към тях лампа, която е вътре в къщата. Да речем, че някой се престраши да влезе в двора вътре в къщата ще светне лампа все едно има някой . Можеш да го направиш и малко по сложно. Датчика за движение да включи първо една сирена и с едно реле за време малко след нея да светне лампа в някоя от стаите. Ще имитира че някой в къщата се е събудил от сирената и е светнал лампата. Това като по елементарно. Иначе разни автоматични джаджи могат да се замислят много, стига да ти се дават пари.
xperia - специалист
Ами там се вижда, че е вила и никой не живее и това с лампата няма да е ефективно.
didoni_ - специалист
Може да сложиш сензор/и за движение,свързан към реле или контактор свързан с GSM,който да набира даден номер на друг GSM.Примерно на съседа,който е на близо.


П.П Желателно е да свържеш сензор,захранван от акумулатор за по-сигурно.
xperia - специалист
Е точно това е съседа ходи колкото мен и ако ходи почти винаги се засичаме и е безсмислено.За сензорите и набирането няма ли да има доста фалшиви обаждания за да дигам полицията на крака?
didoni_ - специалист
Ще сложиш сензорите на такива места,дето няма да има фалшиво позвъняване :wink:
Caxo - специалист
За съжаление обаче, полицията няма да се отзове на този сигнал.... Един комшия си направил на селото такъв дайлер. Той се задействел и му пратил смс, след което комшията звъннал на полицията (или кравталния беше), но му отказали да проверят сигнала... поради незнам си каква причина... :x
kuger - майстор
Добре си давате съветите, ами я ми кажете какво правим, когато смъкнат проводниците от стълбовете?
Сега говорих със съсед от село, смъкнати са около 2 км. проводници /междустълбие/, това грубо прави 10км. проводник /5 жила/ общо.
EVN са реагирали доста бързо, днес по обед е възстановено електрозахранването. Утре май ще бягам до село да проверя зя поражения.
Сега какво, да слагам сирена и при отпадане на захранване ли?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Как да си предпазя вилата от крадци?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: