• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
colyo - специалист
Здравейте. От есента насам имаме следния проблем. След дъжд вратата на външната тоалетна се надува зверски и се отваря само с лост от първи род. След известно чесане зад врата стигнах до извода, че проблема се е породил след шпакловането на ръба на покривната плоча. Баджанака уж за хубаво хванал някакъв "специалист" да шпаклова страничния ръб на покрива на бараката и тоалетната, но вместо лайсна "капка"(надявам се да съм уцелил името) са сложили алуминиева лайсна за шпакловане на външен ръб и сега водата от покрива се стича точно върху касата на вратата.
Въпросът ми е по какъв начин най-безболезнено може да се отведе водата в "правилната" посока?
Прикачен файл:
WP_001371.jpg
Прикачен файл:
WP_001370.jpg
shotik - майстор
Със строителство съм скаран,но случайно такова нещо съм видял и това ,което не е направено,е че няма канал от долна страна,който да прекъсне пътя на водата по долната част на плочата.Този канал/то си има и име,но сега не се сещам / се прави при изливане на плочата на 1-2 см навътре ,така водата като подлизва и стигне до него ,няма как да продължи и капе долу.
Предполагам ,че знаещите ще дадат някакви предложения.
Вадим Владимиров - специалист
Като за направи сам. Едно бордче излей на ръба на плочата над вратата. С наклон към голямата плоча. Само мистрия ти трябва и нищо друго. :-D
VLADO66 - майстор
Заглавието кърти мивки :-D Май наново ще се шпакловат челата и под тях с такъв профил http://marisanbg.com/bg/vodootkapvasht- ... y8WSP8YbxA
schuldiner - майстор
Какво пречи да се смени проблемната лайстна с откапваща? Нема да фалираш.. А и да го оставиш така, след година-две сама ще почне да пада шпакловката, че и врата с каса ще сменяш.

М-да, като на линка на Владо. Ама да не й запълните с материал ръбчето откъм тавана, щото ако не е достатъчно остро, пак ще подлизва.
colyo - специалист
Фалит в никакъв случай, просто мразя мокрите процеси.
Умувахме по вариант с олук, но пак не ми се връзва как ще спрем водата да не се стича към касата.
Интересното е, че преди да се шпаклова челото нямаше проблем. Бараката е строена преди 10-ина години и никога не е оливало така.
schuldiner - майстор
Ще ги заобичаш, ако някой ден заяждащата врата на нужника не поддаде навреме. Или накарай баджанака пак да викне оня мазач - направил грешка, да взема по-тънко този път.

Ако ти е интересно що сега така, пък преди не така, пусни маркуч на покрива да полива и тогава се почесвай. Преди шпакловането челото сигурно е било доста нащърбено и неравностите са помагали на откапването. Абе водата си е коварна отвсякъде! Не ме домързя да отида до кухнята и да слагам под чешмата опакото на чиния, на капак от тенджера и дъската за рязане, за да гледам кое как откапва при различен наклон и сила на струята (обърни внимание как подлизва дъската докато е суха и после като е мокра и от двете страни). Шантава работа, нещо се застоях там и ако не беше жената да пита какво пак освинвам и да съм почистел брашното от сутринта (правих мекички), сигурно още щях да блея пред чешмата...
colyo - специалист
Явно ще се прикляка за ново шпакловане. Одеве зяпах половин час и пак се чесох по г...за дали не може нещо да се направи без плескане, пък било и малко по-скъпо.....ама нищо не ми роди главата след снощния банкет.
alsted - майстор
Как ти звучи: трапецовиден ремък, прихванат отдолу за плочата с дюбели (намазан преди това със силикон, теракол, бетонконтакт ...)?
Прикачен файл:
водобран.JPG
водобран.JPG (39.26 KиБ) Видяна 2720 пъти
kuger - майстор
Този ремък да беше сложен преди отливането на плочата.
  • 1
  • 2

Тема "Коварно стичаща се вода от покрив." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: