• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
martin_ganev - специалист
Здравейте искам един съвет от вас майсторите.
Имам вила която е в груб строеж и монтирана дограма но искам да започна да си я ремонтирам с стягам за живеене та дилемата ми е мога ли директно върху тухлите да слагам гипсокартон или трябва да мъ се прави скара от профили?
Питам понеже мястото нее много голямо и неискам да правя скара и тн за да не се стеснява допълнително.
Прилагам примерна снимка да се види на какво дередже е сега и може ли да се лепи директно картона върху тухлите?.
Моля за всякакви полезни съвети и решения.

Благодаря предварително.

Прикачен файл

9col_IMG_0413.jpg
9col_IMG_0413.jpg (61.01 KиБ) Видяна 2845 пъти
VLADO66 - майстор
Като гледам състоянието на зидарията няма да стане с лепене.Освен това трябва да измажеш навсякъде където свети през зидарията.Най-добре е да си измажеш с ВЦ мазилка.
martin_ganev - специалист
Тази снимка е примерна, при мен нещата са още по зле поне според мен.
Каква е тази ВЦ мазилка?Лесно ли се нанася?
VLADO66 - майстор
martin_ganev написа:
Тази снимка е примерна, при мен нещата са още по зле поне според мен.
Каква е тази ВЦ мазилка?Лесно ли се нанася?
Вароциментова мазилка. viewtopic.php?t=7087
tanosliven - специалист
Може и с гипсова мазилка,за по-бързо.
stenmark - специалист
Това с лепенето винаги ме удивлявало с какво толкова намира почитатели.Първо за разстоянието не вярвам примерно 2см да са определящи в нов строеж.Друго при не направена външна изолация е абсурд да правиш вътре картон.Владо пише за мазилка,ама ме съмнява да я направиш.После ако е отвътре мазилката :lol: за какви см/за спестяване на разстояние/ говорим и т.н.Накрая може цената да е различна,ама друго си е вата и после картона.Всеки който се занимава в момента със строителство знае сега колко пари се наливат в тази прословута енергийна ефективност.
martin_ganev - специалист
Добре ами ако се направи скара с профили и между профилите термо вата и отгоре гипсорартон няма ли да стане по бързи и евтино?
Става въпрос за вила и понякога там е доста ветровито.
Колко разстояние ще оеме скарата и картона?
Има ли някакви профили който са по тясни?
Мерси за отговорите.
VLADO66 - майстор
Ще стане,само че трябва да запълниш всички фуги на тухлите,защото после като се сложи изолацията отвън на топки ще пуснеш тема "Защо ми духа от контактите" :-D
martin_ganev - специалист
Здравейте вчера един майстор ми предложи да не правя замазка с вар и цимент на грубия строоеж а да си го направя директно със стиропор залепен с пяна TYTAN Styro 753.
Какво е вашето мнение ако попълня фугите между тухлите с пяна или с вар+цимент и отгоре налепя стиропорени плоскости с тази пяна TYTAN Styro 753 и след това сложа пирон дюбели дали ще се получи?
Става въпрос за вътрешната страна на стената ,която е с размер около 35 квадрата.
А след време ще направя и външна изолациия и мисля чче ще се получи.моля за мнения и съвети :partyman:
stenmark - специалист
А този дето ти даде съвети за пяната каза ли ти че стената трябва да ти е перфектно права.
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за гипсокартон и груб строеж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: